Як доглядати за сибірським котом.

Сибірські коти - норовливі представники котячого світу, батьківщиною яких стала велика територія Зауралля. Володіючи «сибірським» здоров'ям, вони вважаються довгожителями. У середньому вони живуть 15-20 років. Домашні сибірські коти багато успадкували від своїх диких предків. Як правильно утримувати їх в будинку і забезпечити їм належний догляд?
Інструкція
1
Представники цієї породи не тільки віддають перевагу «гуляти самим по собі», а й часто вибирають в любимчики тільки свого господаря або одного з членів сім'ї. Та й до тих сибірський кіт навряд чи стане ластитися. Як правило, він приходить на коліна до господаря тільки тоді, коли захоче, і дозволить себе погладити лише в тому випадку, якщо він сам буде не проти. Норовливість і любов до відкритого простору дають йому можливість набагато краще відчувати себе в приватному будинку, ніж в міській квартирі.
2
Незважаючи на царський вигляд, сибірські коти дуже невибагливі, в тому числі і в їжі. Молодий кошеня, поки він росте і набирається сил, їсть близько 6 разів на день. А дорослому сибірському коту досить 2-разового харчування. При цьому їжа повинна бути збалансована, тому питання про раціоні харчування вирішите з заводчиком і ветеринаром ще до появи сибірського кота у вас вдома.
3
Сибірські коти - володарі розкішної шерсті, яка за стандартом може бути різних відтінків: від класичного смугастого (з білими носочками і манишкою) до тигрового, мармурового, плямистого, шиншиллового і навіть черепахового забарвлення. Шерсть має густий підшерсток, який рятує сибірських котів від перепаду температур. Купуйте два гребінця (з густими і частими зубами) і розчісуйте кота 1-2 рази на тиждень. Робіть це спочатку густим гребінцем, потім частим і завжди в напрямку зростання. Цікаво, що навіть без розчісування шерсть сибірських котів не збивається в ковтуни і не втрачає царського вигляду.
4
Купайте сибірського кота тільки в крайньому випадку. Для цього наберіть в тазик теплої води (37-38 градусів), приглушите душ, щоб кіт не злякався, і змочіть його шерсть водою. Використовуйте спеціальний шампунь для довгошерстих котів. Ретельно змийте його, оберніть кота в великий рушник і промокніть його шерсть, кілька разів міняючи рушники. Після цього розчешіть кота, щоб він, коли буде вилизуватися, що не наївся вовни. У міру відростання регулярно стрижіть коту кігті на 1-2 мм, не зачіпаючи кровоносної судини.
5
Оскільки сибірський кіт від природи наділена прекрасним мисливським інстинктом, купуйте йому рухомі іграшки. Якщо він живе в приватному будинку, то і сам буде приносити мишачі і щурячі трофеї вам напоказ. З цієї причини на всяк випадок краще тримати подалі від сибірського кота домашніх дрібних пташок і декоративних щурів.