Як освоїти техніку випалювання по дереву.

Випалювання по дереву може бути виконано за допомогою гарячих кліше, кислоти, токарного верстата, на відкритому вогні. Ці способи вимагають допомоги професіонала і граничної обережності при роботі. Доступнішою для новачків технікою стане пірографія - малювання на дереві інструментом, що нагадує звичайну ручку.
Інструкція
1
Виберіть дощечку, на якій будете випалювати. Поверхня дерева повинна бути рівною, гладкою, з рівномірною забарвленням. Якщо ви тільки починаєте знайомство з цією декоративною технікою, спробуйте свої сили на фанері - вона дешевша, але за якістю підходить для тренувань.
2
Підготуйте основу. Якщо є можливість, отціклюйте деревину. Зачистіть її дрібною шкіркою і покрийте лаком для дерева.
3
Намалюйте ескіз візерунка або сюжету, який будете випалювати, на папері. Він повинен бути досить простим, без дрібних деталей. Незважаючи на те, що готові дощечки іноді додатково розписують фарбами, сенс картинки повинен вгадуватися і по контуру, який буде випалений. Готові малюнки можна знайти в наборах для випалювання, навчальних посібниках і на сайтах, присвячених цій техніці.
4
За допомогою копіювального паперу переведіть силует на дощечку. Розігрійте електровипалювачі настільки, щоб його штифт став бордовим. Візьміть ручку інструменту як олівець. Наносите малюнок, починаючи з зовнішніх контурів. Прямі лінії проводите швидкими легкими рухами без натиску. Щоб збільшити товщину штриха, зменшіть швидкість руху інструменту. Коли потрібно поставити крапки або криві лінії, тримайте вижигатель перпендикулярно поверхні дошки.
5
Не проводьте відразу кілька ліній поруч. Дерево сильно нагріється, і проміжки між штрихами можуть пропалити. Завершивши один елемент малюнка, займіться віддаленій частиною дошки, щоб ця встигла охолонути.
6
Колір ліній на малюнку можна змінювати. Він буде ставати темніше в міру нагрівання вижигателя. Форму штрихів міняйте, експериментуючи з нахилом ручки і натиском на неї. Також можна придбати вижигатель зі змінними фігурними пір'ям.
7
Готовий малюнок знову обробіть дрібним наждачним папером. Потім його можна розфарбувати або відразу покрити глянсовим або матовим лаком.
Зверніть увагу
Щоб не допустити перенагреванія вижигателя, відключайте його кожні 3-5 мінут.В час роботи стежте за тим, щоб ваше волосся або одяг не потрапили під штифт інструменту.
Пирография, більше відома як випалювання по дереву, з'явилася в той момент, коли люди помітили, що дерево при зіткненні з вогнем змінює колір. Спочатку майстри використовували для випалювання розпечений металевий прут. Відомий і спосіб випалювання сонячним променем, що проходить через збільшувальне скло. У домашніх умовах найзручніше випалювати за допомогою спеціального апарату, який можна купити в магазині товарів для художників.
Вам знадобиться
  • - апарат для випалювання;
  • - дошка;
  • - малюнок:
  • - копіювальний папір;
  • - крейда;
  • - вода;
  • - вогнетривка підставка;
  • - наждачний папір.
Інструкція
1
Для пірографія вам знадобиться дошка. Підходять дошки з дерев листяних порід - клена, липи, дуба, берези, вільхи. Промисловість випускає також спеціальний картон для випалювання, ви можете його знайти там, де продають фарби, полотно та інші художні матеріали. Обробна дошка теж годиться. Хвойні породи підходять менше, оскільки їх дуже важко очистити від смоли. Але іноді соснові та ялинові дошки бувають наскільки красиві, що залишається тільки доповнити природний малюнок невеликим орнаментом - і готово декоративне панно. На дошці не повинне бути помітних дефектів - тріщин, сучків і т.д.
2
Якщо ви готуєте дошку самі, її потрібно обробити. Зашліфуйте поверхню дрібної шкуркою. Розведіть у воді крейда в співвідношенні 1: 1, натріть цією сумішшю ділянку, де буде малюнок. Дайте поверхні висохнути. Обробні дошки зазвичай в подібній обробці не потребують, вони продаються вже практично готовими для пілографіі.
3
Виберіть малюнок. Краще, якщо він буде чорно-білим, з яскраво вираженими контурами. Це може бути рослинний орнамент, натюрморт, пейзаж, сюжетна сценка. Пірографія схожа з іншими видами графіки, тому для випалювання краще вибирати гравюру, а не мальовниче полотно.
4
Малюнок переведіть на дошку. Це можна зробити за допомогою копіювального паперу. Ретельно прорисуйте всі лінії, в тому числі і дрібні штрихи. Якщо копірки немає, а деревина досить м'яка, узор можна процарапать. На готовому виробі це помітно не буде.
5
Апарат для випалювання складається з корпусу з терморегулятором, дроти з виделкою і рукоятки з вставленої в неї голкою. Голка виглядає як металева петля. До деяких моделей додається вогнетривка підставка. Рукоятку тримають точно так само, як авторучку. Спробуйте пропалити кілька ліній на шматочку дерева. Зверніть увагу на те, що чим вище температура, тим темніше буде лінія. Колір і глибина штриха залежать також від часу пропалювання.
6
Почніть випалювати малюнок з контурів. Лінії можна проводити декількома способами. Наприклад, можна ставити голку під невеликим кутом до намальованої лінії так, щоб на олівцевий штрих припадала найбільша опукла частина голки. Цей спосіб особливо хороший, якщо ви збираєтеся випалювати зображення тварин, квіти з нерівними краями і т.д. Можна марнувати штрихи послідовно, щоб початок одного було продовженням іншого. Слідкуйте, щоб на кожен штрих йшло той же час, що і на всі інші, тільки тоді лінія буде одного кольору і однієї товщини. Прожгіте дрібніші деталі. Передайте складки одягу і світлотінь - це краще робити більш світлими штрихами, тобто знизивши температуру або зменшивши час пропалювання.
Зверніть увагу
Голка не повинна стикатися зі столом.Лучше підкласти під дошку вогнетривку прокладку кілька більшого розміру.
Корисна порада
Для випалювання не дуже підходять зображення, де потрібно затемнювати дуже великі поля.