Як розрахувати середній розмір заробітної плати працівнику.

Нерідко бухгалтеру компанії необхідно розрахувати середню заробітну плату працівнику. Це потрібно як для підрахунку оплати днів відпустки, тимчасової непрацездатності, так і для постановки на облік співробітника в центр зайнятості населення. Середній заробіток фахівця залежить від форми оплати праці.
Вам знадобиться
  • - виробничий календар;
  • - кадрові документи;
  • - бухгалтерські документи;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Якщо працівнику встановлена погодинна оплата праці, то середній заробіток буде розраховуватися від фактично відпрацьованого часу. Визначте кількість календарних днів, у які співробітник був присутній на робочому місці і виконував свою трудову функцію. Для цього слід використовувати табель обліку робочого часу, який повинен заповнювати табельник або кадровик за формою Т-2.
2
Визначте заробітну плату працівника, в яку входять: оклад, постійні премії, доплати. Їх розмір визначається наказами, розрахунковими відомостями. Якщо співробітнику підвищилася заробітна плата, вам потрібно помножити її на відповідний коефіцієнт. Річні премії за підсумками минулого року з розрахунку середньої заробітної плати виключаються. Входять лише квартальні, піврічні премії в розмірі 1/3 або 1/6 за кожний відпрацьований місяць. Не враховуються при розрахунку середнього заробітку працівника виплати, які носять непостійний характер, наприклад, одноразове заохочення.
3
Розділіть отриману суму на кількість робочих днів за розрахунковий період. За такий період зазвичай визнається календарний рік. Для цього використовуйте виробничий календар. Але якщо вам необхідно розрахувати середній заробіток за три місяці, то в розрахунок слід брати саме їх. Таким чином, ви отримали середньоденну заробітну плату працівника.
4
Помножте середній денний заробіток співробітника на кількість фактично відпрацьованих днів за розрахунковий період. Отриманий результат - середня заробітна плата фахівця.
5
Якщо працівнику визначена відрядна форма оплати праці, вам слід розрахувати кількість вироблених виробів. Для цього необхідно використовувати акт виконаних робіт або інший документ, в якому ведеться облік виробленої продукції. Помножте кількість деталей (виробів) на розцінку, яка встановлюється для одиниці готового продукту.
Розрахунок заробітної плати співробітнику залежить від багатьох параметрів. Офісні співробітники, як правило, отримують зар плату згідно посадового окладу. Оплата праці робітників здійснюється пропорційно обсягу виконаної роботи.
Вам знадобиться
  • калькулятор, бухгалтерська програма
Інструкція
1
Для початку бухгалтеру для розрахунку заробітної плати необхідно виявити фонд, складений з чистого доходу від реалізації товарів або послуг за місяць. Із суми необхідно відразу обчислити податкові та митні збори, тарифи ЖКГ та інше. З чистої прибуткової суми для себе роботодавець має право забрати близько 25%, все інше розділяється між співробітниками компанії і робітниками. Видача заробітної плати офісному співробітнику обчислюється почасово. Іншими словами, важливо розрахувати кількість годин, які працівник провів на роботі. У разі якщо були пропуски без поважної причини, бухгалтер має право зняти і штрафну суму. Лікарняні також розраховуються згідно з трудовим законодавством.
2
Якщо в компанії розглядаються компенсаційні винагороди, то на наступному етапі бухгалтеру потрібно скласти кошторис витрат співробітників за місяць на бензин, стільниковий зв'язок і.т.д. Все це також необхідно зарахувати на зарплатний фонд співробітника. Не варто забувати і про преміальні.
3
Преміальна зарплата нараховується працівникам за досягнення певних цілей, перевиконання плану або за заміщення іншого співробітника, також зараховується до фонду заробітної плати. Для цього вам необхідно розрахувати відсоток перевиконання роботи або кількість днів заміщаються за іншого співробітника і помножити на середньоденний оклад. Таким чином, ви отримаєте суму преміальних.
4
Для нарахування заробітної плати робітникові поза офісної служби зазвичай варто застосовувати відрядну систему оплати. Для цього підрахуйте кількість виробленого товару. Визначте вартість одиниці товару за оптовими розцінками, відніміть від вартості 60% і решту суми нараховуйте співробітнику за кожен вироблений товар. У разі несанкціонованих невиходів на роботу, роботодавець, згідно ТК РФ, може зняти штрафні оклади.
Зверніть увагу
У разі якщо заробітний фонд перевищує позитивний дохід компанії за поточний період часу, необхідно в рівних пропорціях скоротити рівень заробітної плати на даний момент, якщо такий пункт обмовляється в трудовому договорі.
Корисна порада
Після нарахування заробітної плати необхідно ще раз перевірити кошторис, співвіднести кількість витрат і доходів.