Як перетворити звук в зображення.

Одним із завдань, які доводиться вирішувати при монтажі відеокліпу, є створення зв'язку між музикою і відеорядом. Для цього застосовується монтаж на сильні частки аудіоряду, накладення на відеоряд ефектів, параметри яких змінюються відповідно до зміни параметрів звуку. Одним із способів візуального об'єднання звуку і зображення в кліпі є генерація в кадрі графічного представлення звукової хвилі.
Вам знадобиться
  • - програма Adobe After Effects;
  • - звуковий файл.
Інструкція
1
Імпортуйте звуковий файл в After Effects або відкрийте готовий проект із звуковим файлом. Для імпорту файлу скористайтеся опцією File з групи Import меню File, для відкриття проекту застосуєте Open Project або виберіть назву файлу, що відкривається зі списку, що з'являється при використанні опції Open Recent Project з того ж меню.
2
Якщо ви імпортували звук і ще не додали його на монтажний стіл, зробіть це, перетягнувши аудіофайл мишкою на палітру Timeline.
3
Створіть новий шар, на який буде накладений ефект. Для цього скористайтеся опцією Solid з групи New меню Layer. У вікні властивостей створюваного шару введіть його назву в поле Name. Нічого страшного не станеться, якщо ви цього не зробите, але, якщо в процесі роботи над проектом у вас набереться тридцять-сорок верств, зрозуміти, за що відповідає шар, названий за замовчуванням, буде непросто. Для того щоб розміри створюваного шару відповідали розміру композиції клікніть по кнопці Make Comp Size.
4
В палітрі Effects & Presets знайдіть ефект Audio Waveform. Його можна виявити, розгорнувши групу Generate або почавши вводити назву в пошуковий рядок у верхній частині палітри. Перетягніть мишкою знайдений ефект на щойно створений новий шар. Після накладення ефекту фон шару стане прозорим.
5
Налаштуйте параметри ефекту в палітрі Effect Controls. Для цього виберіть шар, на якому лежить файл зі звуком, із списку в поле Audio Layer. Вкажіть точки, між якими буде розташовуватися аудіоволна на екрані. Це можна зробити, налаштувавши в палітрі координати Start Point і End Point, а можна мишкою перетягнути у вікні превью маркери, що відзначають кінець і початок хвилі.
6
Налаштуйте внутрішній і зовнішній колір ліній, складових хвилю. Це можна зробити, якшо по кольоровим прямокутникам в полях Inside Color і Outside Color. Змінивши параметр Maximum Height, ви зможете відрегулювати висоту хвилі. Параметр Thickness регулює товщину ліній, складових хвилю. Якщо ви хочете розмити краю хвилі, налаштуйте параметр Softness.
7
Перегляньте результат застосування фільтра за допомогою опції RAM Preview, яку можна знайти в групі Preview меню Composition.
8
Збережіть файл проекту, якщо ви збираєтеся продовжувати роботу з відео, за допомогою опції Save з меню File. Для збереження готового відеофайлу додайте композицію на палітру Render Queue і запустіть збереження, клацнувши по кнопці Render.