Як навчитися виходити з кризових ситуацій.

Простіше справлятися з проблемою, коли вона одна і на її рішення є час. Але якщо труднощі сиплються на голову безперервною низкою одна за одною, а можливості перекласти хоча б частини з них на чужі плечі немає, то доводиться діяти інакше.
Інструкція
1
не нагнітати обстановку. Внутрішнє завірення «я все зможу вирішити, але мені потрібно на цей час» набагато краще, ніж установка «нічого не виходить, я не можу хапатися за все підряд». Тому багато що залежить від того, як ви сприймаєте ситуацію і ставитеся до неї. Якщо не виходить мислити позитивно, то хоча б майте тверезий і реальний погляд.
2
Розподіліть проблеми. Якими б складними не були б ситуації, завжди є важливі і термінові питання. Головне правильно - визначити місце кожної труднощі і в залежності від цього діяти. Адже якщо відволіктися на термінове, то постраждає важливе. А як відбудеться (так чи ні), залежить від людини, розставляє пріоритети.
3
Проаналізуйте ситуацію. Замість того щоб внутрішньо кидатися з боку в бік, сядьте і напишіть відповіді на наступні питання: - У чому суть проблеми і що сприяло її виникненню? - Чим найгіршим вона може обернутися? - Що можна буде робити в такій ситуації? - Як їй запобігти , вибравши альтернативні шляхи вирішення? Чітко, холоднокровно і без емоцій відповівши на ці питання, ви зрозумієте, в якому напрямку рухатися далі.
4
Радьтеся. Особливо це важливо, коли ситуація стосується не тільки вас. Враховуйте, що люди, що мають до неї відношення, вправі брати участь в обговоренні питання поряд з вами. Але навіть якщо труднощі безпосередньо у вас, то погляд з боку не буде зайвим - можливо, ви почуєте рішення, до якого не змогли прийти самостійно через надмірні переживань.
5
Приймайте допомогу. Якщо у вашому житті є людина, яка готова прийти на виручку в будь-який момент, то не нехтуйте ім. Не завжди з кризовими ситуаціями можна впоратися самотужки, можливо, саме зараз ви маєте потребу в сторонньої допомоги. Та й ні до чого проявляти невиправданий героїзм.
6
Навчіться чекати. Коли є можливість вичекати паузу, то це потрібно робити. Інакше ваші поспішні дії лише погіршать ситуацію, яка могла б вирішитися сама без ваших нервів, але потрібно було лише почекати. Тому вмійте на час «піти від справ», але під час повернутися, якщо очікування не чого не вирішує і діяти доведеться по-іншому.