Як зробити колону.

Колони - невід'ємна частина будь-якої будівлі, виконаного в класичному стилі. Проте, колони використовуються при оформленні внутрішнього інтер'єру. У приміщенні вони можуть виконувати роль маскування несучих конструкцій, балок, труб. З їх допомогою зонируют простір, посилюють його ритмічність, змінюють пропорції, візуально розширюючи приміщення і збільшуючи його висоту.
Інструкція
1
Вибір матеріалу, з якого може бути виконана колона, залежить від оформлення всього інтер'єру. Якщо це строгий класичний стиль, то колони роблять з мармуру, граніту, вапняку, травертину та інших каменів, у тому числі напівкоштовних. Застосовують в цьому випадку і штучний камінь. Колони з каменю можуть нести не тільки декоративну функцію, але і використовуватися в якості несучих елементів конструкції. Найпростіше зробити колону з бетону. Для цього колони заливають поетапно, паралельно арміруя металевими прутами. Проте самостійно таку колону зробити дуже складно. Необхідна спеціальна техніка і технологія.
2
Набагато частіше зустрічаються стилізації. Їх розташовують отдельностоящимі, біля стін, в стінних арках. Колону роблять з гіпсокартону і ліпнини. Для того щоб зробити основу колони, знадобляться гіпсокартонні листи, металевий профіль, кріплення, схил, дриль.
3
Спочатку розмітьте місце розташування колони. Накресліть на стелі коло потрібного діаметра, від нього відступите на товщину листа і прокреслите нове коло. Це буде кордон монтажу гіпсокартону. За допомогою схилу перенесіть внутрішнє коло на підлогу.
4
Візьміть профіль і зігніть його по колу. Щоб це зробити, необхідно на внутрішній стороні профілю зрізати клини на відстані, достатній, щоб зігнути гіпсокартон за потрібної траєкторії. З стелею і підлогою профілі з'єднуються дюбелями. До горизонтальних профілям кріплять вертикальні, фіксуючи в пазах. Вертикальність перевіряйте схилом. Посередині між підлогою та стелею потрібно зробити посилення каркаса за допомогою поперечного профілю.
5
Щоб зігнути гіпсокартон, можна використовувати сухий і мокрий спосіб. Однак мокрий спосіб все ж обмежує діаметр згину. Краще використовувати сухий спосіб. Для цього з одного боку аркуша роблять пропили клинами по всій довжині, не пошкоджуючи нижній шар картону. Ширина пропилів і відстань між ними залежить від діаметра вигину. Чим крутіше вигин, тим частіше і більше пропили.
6
До каркаса гіпсокартон прикручують саморізами, занурюючи їх в лист. Потім всі стики і ямки від саморізів шпаклюють, шліфують і потім наносять декоративну штукатурку, мозаїку або шпалери під забарвлення. Можна залишити колону гіпсової, а зверху зробити ліпнину. Потім покрити водоемульсійною фарбою потрібного кольору.