Як полагодити антену.

Напевно ви стикаєтеся з ситуацією, коли телевізор начебто працює, але часом починає пропадати зображення, з'являється неприємна брижі або попросту не передаються деякі канали. Такі погіршення часто відбуваються в негоду: грозу, дощ чи вітер. Якщо у ваших сусідів з телевізором все гаразд, а провайдер каже, що ніяких неполадок з його боку немає, то потрібно перевірити антену. Напевно проблема полягає саме в ній.
Вам знадобиться
  • Болти, викрутка, ізоляційна стрічка.
Інструкція
1
Для початку запасіться необхідними інструментами: ножем, плоскогубцями і викруткою. Які б процедури вам ні довелося виконувати, без цього набору просто не обійтися. Тепер подумайте, скільки часу ваша антена вже служить вам. Якщо це кімнатний прилад, то термін служби не так важливий, а от у випадку з вуличною антеною ситуація змінюється. Під впливом зовнішніх факторів (морозу, спеки, дощів, туманів) телевізійний кабель поступово втрачає свої властивості, а його ізоляційна оболонка руйнується, у зв'язку з чим можуть виникати різного роду неполадки. Крім того, шкідливому впливу піддаються Болтове-гайкові кріплення. Вони окислюються, тому щільність з'єднань стає слабкішим, в результаті контакт погіршується.
2
Якщо ваша антена для телевізора виконана з використанням щогли, вам доведеться трохи складніше, але немає нічого нездійсненного. Спочатку акуратно помістіть щоглу на підлогу або на землю. Слідкуйте за натягом кабелю, щоб воно не було занадто сильним. Потім проведіть огляд телевізійної антени: перевірте місця, де кабель кріпиться до коробки-розподільнику, а також кріплення антенних ріжків. Якщо ви помітили кілька ослаблених болтів, викрутити їх і замініть новими.
3
У разі виявлення дефекту в місцях кріплення телевізійного кабелю дійте наступним чином. Якщо ви порахуєте, що весь інший відрізок кабелю знаходиться в придатному стані, відріжте непридатний шматок, акуратно зачистите утворився кінець і добре закріпіть новими болтами. Якщо ж в процесі огляду кабелю ви виявили тріщини, розломи, оголення обплетення, розриви, неодмінною поміняйте кабель. Якщо ж таких місць всього пара, а інша частина кабелю в хорошому стані, ви можете відремонтувати його. Приміром, обмотайте дефектні місця кабелю ізоляційною стрічкою.
4
Після проведення ретельного огляду та ремонту знову підніміть щоглу і увімкніть телевізор. Якщо прийом покращився, то ваші дії спрацювали. Але пам'ятайте, що телевізійні антени, як і будь-який інший предмет, не можуть служити вічно.
Працював, працював телевізор, і раптом все частіше стала з'являтися брижі, пропадати картинка. Особливо часто погіршення проявляються в негоду - в дощ, в грозу. Перенесений і включений у сусіда телевізор працює справно - значить треба ремонтувати антену .
Вам знадобиться
  • Ніж, плоскогубці, викрутка.
Інструкція
1
Якщо антена зовнішня і служить вам вже більше 20 років, то нічого удівітельного.Ведь під відкритим небом всі складові цього пристрою постійно піддаються різним впливам атмосфери. Взимку мороз - влітку, навпаки, жарко. Те дощі, то тумани - то суша. Від таких метаморфоз ізоляційна оболонка телевізійного кабелю з часом лопається, ламається, і відкривається доступ всіх несприятливих факторів безпосередньо до мідної оплетке кабеля.Болтово-гайкові кріплення, також наражаючись атмосферних впливів, окислюються, в результаті щільність з'єднань слабшає, погіршується контакт.
2
Розглянемо найскладніший варіант: вулична антена на мачте.Прежде всього акуратно покладіть щоглу на землю, уважно стежачи за натягом кабелю. Тепер огляньте антену : місця кріплення кабелю до розподільній коробці, кріплення антенних ріжків. Ті, що прийшли в непридатність прослаблених болти з гайками викрутити і замініть на новие.Еслі є дефекти телевізійного кабелю в місцях кріплення, то після огляду всього кабелю і в разі визнання його придатним, відріжте вийшло з ладу, зачистите акуратно необхідний шматок і закріпіть на нові болти.
3
Тепер перегляньте по всій довжині стан телевізійного кабелю. Якщо дефекти у вигляді тріщин, розломів, місць оголення обплетення, тим боле її розривів, часті - кабель однозначно необхідно менять.Еслі таких місць одно-два, а в цілому кабель досить еластичний, то його можна подреставріровав. Наприклад, обмотайте ізоляційною стрічкою дефектні місця оболочкі.Еслі пошкодження торкнулися екрануючому обплетення кабелю і оголився центральний провід, розріжте кабель в цих місцях і потім з'єднайте з допомогою якісної пайки або спеціальними пристосуваннями для з'єднання - роз'ємами для телевізійного кабелю. Вони маються на роздрібній продаже.Поднімайте щоглу і включайте телевізор. Прийом повинен покращитися, але пам'ятайте, що це тимчасовий захід. Відслужила свій термін антену пора міняти.
Зверніть увагу
Ідеально телевізійний кабель повинен бути суцільним, без зрощень. Кожне навіть саме якісне з'єднання погіршує якість прийому.
Корисна порада
Кабель залишайте оптимальної довжини. Зібрані в кільця "запасні" метри також можуть погіршувати якість сигналу.