Як відкрутити болт коленвала.

Для заміни ременя газорозподільного механізму завжди потрібно відкручувати болт шківа генератора на коленвале двигуна. Притримати колінвал, якщо на машині коштує коробка-автомат, не представляється можливим, однак відвернути болт не так складно як здається.
Вам знадобиться
  • - набір ключів;
  • - труба;
  • - монтування;
  • - напарник.
Інструкція
1
Зніміть все приводні ремені навісного обладнання. Для цього, при поперечному розташуванні двигуна, підійміть машину домкратом і зніміть переднє колесо. Демонтуйте половинку пластикового фартуха, відкриється вільний доступ до ременів.
2
Отсоедините центральний провід трамблера або, якщо двигун з роздільним запалюванням на кожен циліндр, від'єднайте електричні роз'єми від котушок запалювання. За допомогою свічкового ключа трохи виверніть свічки запалювання. Це допоможе полегшити роботу.
3
На автомобілях Toyota, Nissan, «Лада» та деяких інших, колінвал обертається за годинниковою стрілкою. Скористайтеся такою можливістю, насадите торцевої ключ з насадженої на його комірець трубою на головку болта, поверніть коленвал у напрямку обертання до упору. Переконайтеся, що зіскакуванню ключа з головки болта як мінімум безпечно. Сядьте за кермо, натисніть на гальмо і зніміть машину з передачі. Вставте ключ в замок запалювання і коротким включенням стартера зірвіть затяжку болта коленвала. Може так трапитися, що болт НЕ буде зірваний з першого разу. Повторіть спробу. Не прагніть відвернути болт з «розгону», так як це може поламати колінвал.
4
З машинами марки Honda і Mitsubishi складніше. На цих автомобілях двигуни розташовані не праворуч, а ліворуч і їх коленвали обертаються в іншу сторону і відвернути болт вищеописаним способом не вийде. Зніміть верхній кожух ременя ГРМ, якщо це можливо, звільніть натяжна ролик і зніміть ремінь ГРМ з колеса распредвала. Складіть верхню частину ременя ГРМ в петлю і надіньте її на кронштейн подушки двигуна, потім зволікайте ремінь за середину з допомогою монтування. Таким чином ви намертво зафіксуєте шків коленвала. Для виконання цієї операції вам знадобиться допомога напарника. Хтось один повинен тримати колневал, а другий відкручувати болт шківа генератора.