Як розрізняти гриби. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Світ грибів багатий і різноманітний, проте з 300 видів грибів, які ростуть у нашій країні, на обідній стіл потрапляє не більше 60. Одні гриби погано відомі, інші вважаються непридатними в їжу, а треті вимагають досить складної обробки і тому залишаються в лісі. Найчастіше буває важко відрізнити їстівний гриб від його отруйного двійника. Є кілька ознак, які необхідно враховувати, перед тим як той чи інший грибок відправиться у ваш кошик.
Вам знадобиться
  Інструкція
  1
  Можливість визначити вид гриба дає зміна забарвлення м'якоті при натисканні. М'якоть багатьох трубчастих їстівних грибів змінює забарвлення після зрізу (підосичники, моховик - інтенсивно синіють, корбан тонка - буріє, волокниста м'якоть отруйного Патуйяра забарвлюється в черепично-червоний колір, що і дозволяє відрізнити його від їстівного травневого гриба). Колір гриба теж може служити відмінною ознакою, наприклад, забарвлення пластинок печериці може варіюватися від рожевого до чорного, а колір пластинок у його двійника - блідої поганки завжди білий.
  2
  Важливим моментом при ідентифікації гриба є його будова і зовнішній вигляд. Пластинчасті гриби, схожі на сироїжки, рядовки, але мають на нижній частині ніжки помітне бульбоподібне потовщення, як у блідої поганки або мухомора, брати не можна.
  3
  Ще однією істотною характеристикою гриба є його запах. Для різних видів характерний особливий, індивідуальний аромат. Отруйні гриби можна легко вирахувати за різкого неприємного запаху, який обумовлений наявністю в них токсичних речовин.
  4
  Забарвлення суперечка - важливий відмітний ознака різних видів грибів. Визначити її можна або на місці, якщо гриби ростуть кущем і нижній їх ряд виявляється посипаною спорових порошком верхнього ряду, або взяти з собою зрілий гриб і визначити забарвлення суперечка будинку. Для цього слід акуратно обрізану капелюшок покласти спороносні шаром вниз і прикрити її чистим склянкою, уникаючи найменшого подиху вітру. Через кілька годин під капелюшком виявляться висипалися суперечки у вигляді дрібного порошку. Спектр їх кольору простягається від білого, кремового, жовтого, фіолетового до чорного. При цьому у грибів одного виду забарвлення суперечка постійна.
  5
  При зборі грибів не варто орієнтуватися тільки на один відмітна ознака, необхідно розглядати їх у сукупності. Незнайомі та сумнівні екземпляри брати не варто. Всі гриби, які ви знайшли, необхідно ретельно оглянути і розсортувати по видах. Все що викликає підозри - викидайте.
  Зверніть увагу
  Пам'ятайте - ні в якому разі не можна пробувати невідомий гриб на смак!