Як проводити лікування гіпертонії.

Гіпертонія - це захворювання серцево-судинної системи. Такий діагноз ставлять тим, у кого тиск систематично підвищене. Епізодичні перепади тиску не належать до гіпертонічної хвороби, а лише є її провісниками. Лікування повинно проводитися під безпосереднім контролем лікаря і за призначенням фахівця.
Вам знадобиться
  • - фармацевтичні препарати за призначенням лікаря;
  • - заспокійливі трави.
Інструкція
1
Якщо у вас систематично або періодично піднімається тиск 140/90 і вище, вам необхідно негайно звернутися до лікаря, пройти повне обстеження та отримати рекомендації з лікування.
2
Вам призначать препарати, що сприяють підтриманню кров'яного тиску на стабільному рівні. Залежно від результатів загальних, біохімічних аналізів крові, сечі, кардіограми, вам порекомендують діуретичні засоби і бета-адреноблоктори, антагоністи кальцію або інгібітори АПФ. Лікар підбирає комплекс лікування і дози індивідуально для кожного пацієнта. Прийом препаратів проводиться довічно. Чи не збільшуйте і не зменшуйте призначену дозу, ні в якому разі самостійно не переривайте лікування. Якщо ви захворіли, наприклад грипом чи ГРВІ та потрібно прийом додаткових лікарських засобів, обов'язково консультуйтеся з лікарем.
3
Все народні та інші методи можна використовувати лише як доповнення до основного лікування. Раціонально застосовувати заспокійливі збори, екстракти валеріани, пустирника, перцевої м'яти, хмелю.
4
Уникайте стресів, раціонально харчуйтеся. Виключіть з раціону жирні, смажені, консервовані продукти, обмежте кількість солі, відмовтеся від алкоголю, кофєїнсодержащих напоїв, куріння. Куріння провокує спазм кровоносних судин і відбувається різкий перепад тиску, тому тютюн і гіпертонія абсолютно непорівнянні один з одним.
5
Включіть в раціон рибу жирних сортів, молочні, кисломолочні продукти, горіхи, курагу, родзинки. Якщо у вас є зайва вага, постарайтеся його скинути. Зайві кілограми сприяють виникненню серцево-судинних захворювань.
6
Приділяйте достатній час сну та відпочинку, здійснюйте піші прогулянки, намагайтеся отримувати тільки позитивні емоції.
7
При важкій формі гіпертонічної хвороби, коли тиск перевищує 2220/120 мм рт. ст. вам можуть призначити операцію. Оперативне втручання призначається в крайніх випадках, коли інші методи лікування виявляються неефективними.