Для чого потрібні дорожні знаки.

Правилам дорожнього руху вчать з самого дитинства. І це абсолютно правильно, адже від цих знань залежить безпека під час руху на дорозі і тротуарі. Крім правил переходу вулиць і руху в якості пішохода яких правил водіння, необхідно також знати і дорожні знаки. Ви можете запитати: для чого ж вони потрібні? Насправді, без них на дорозі було б дуже важко розібратися, хто кому повинен поступатися проїзд або де можна припаркувати свій автомобіль.
Знаки дорожнього руху, в залежності від форми, кольору і зображення, мають зовсім різні призначення. Знаки трикутної форми з червоною окантовкою потрібні для попередження та інформування водіїв про небезпечну ділянку дороги, необхідності зниження швидкості та підвищення уваги. Круглі дорожні знаки з білим або блакитним фоном, а також червоною окантовкою - забороняють. Вони потрібні, щоб звертати увагу водіїв на певні заборони (проїзду, парковки та інше), тому для окантовки був обраний саме червоний колір, що викликає асоціацію з небезпекою. Установка дорожніх знаків круглої форми з блакитним фоном проводиться в тих місцях, де необхідно вказати напрямок руху автомобілів, мінімальну швидкість тощо. Вони є розпорядчими і призначені, щоб допомагати водіям і пішоходам правильно перетнути певну ділянку дороги. Крім цих знаків є також сервісні або інформаційні. Вони мають прямокутну форму і виконані у вигляді табличок. Знаки приписів можуть мати зелений, синій, жовтий або білий фон і необхідні для вказівки підземного пішохідного переходу, житлової зони, штучної нерівності. Для вказівки додаткової інформації використовуються знаки з білим фоном. За допомогою них можна зобразити підземний або наземний пішохідний перехід, а також наближається пункт харчування, місце відпочинку, телефон, лікарню, автомобільну мийку. Таким чином, можна з легкістю зрозуміти, що без знаків дорожнього руху і водіям, і пішоходам було б дуже складно правильно поводитися на дорозі. Тому необхідно знати позначення хоча б найосновніших, щоб в будь-якій ситуації відчувати себе впевнено і знати, як саме потрібно діяти.
Дорожні знаки відомі ще з часів Івана Грозного, але до цих пір викликають питання у учасників дорожнього руху. Але ж вони покликані регулювати рух і забезпечувати безпеку на дорозі. Уявіть хоч на хвилину, що дорожні знаки скасували. Що тоді почнеться на дорозі?
Без дорожніх знаків почнеться справжнісінький хаос. Ну як проїхати нерегульоване перехрестя, якщо всі водії будуть вважати, що вони праві? Треба домовлятися між собою. А домовитися можна, припустимо, поморгавши фарами, мовляв: «Проїжджай». Тільки у деяких водіїв моргання асоціюється з іншим дією: «Розступися, я лечу». Так і будуть стояти, і моргати, поки хто-небудь не ризикне проїхати першим. А думка ця може прийти в голову відразу двом водіям. А в результаті - класична аварія на перекрестке.Можно, звичайно, регулювати рух на перехрестях світлофорами. Але на кожне перехрестя світлофор не поставиш, а деякі відключаються в нічний час. Все скаржаться - пробки, але причини їх виникнення криються не тільки в тому, що машин щороку стає все більше і більше. Значить, і місць для паркування необхідно більше. А ідеальним місцем деякі вважають проїжджу частину. Зручно - припаркувався до узбіччя, спокійно піти у справах. Не треба нарізати круги в пошуках паркувального місця. Так і було б, якщо виключити знак «Стоянка заборонена». Адже він придуманий саме для того, щоб не перегороджувати проїжджу частину, і встановлений, як правило, в місцях з підвищеною пропускною здатністю. В іншому ж випадку, багато міст звузилися б до однієї нескінченної пробки. А як пішоходи переходитимуть дороги без «зебри»? Так, навіть на «зебрі» часто небезпечно. Але це швидше від загального безкультур'я і неповаги один одного. Пішохід вважає правим себе, водій - себе, хтось не помітив, хтось спеціально не пропустив. Але якщо бути гранично уважним і переходити дорогу по пішохідному переходу з дотриманням заходів безпеки, це часто єдина дорога потрапити на інший бік вулиці. А от зробити це в щільному потоці машин, які несуться з необмеженою швидкістю (знаків-то немає), неможливо. Нехай комусь дорожні знаки здаються абсурдними, зустрічаються і такі. Але в цілому вони регулюють не тільки дорожній рух, вони відповідають за наше життя. Завдання ж учасників руху бути до них гранично уважними і беззаперечно виконувати їх вказівки.