Як побудувати викрійку спідниці-годе. Викрійка спідниці-годе з клинами.

Спідниці-годе - дуже жіночні та елегантні. Спідниця такого крою створює «летить» лінію низу і делікатно підкреслює стегна своєї власниці. Тому крій годе став класичним і практично не виходить з моди вже багато десятиліть. Про те, як побудувати базовий креслення спідниці-годе, читайте нижче.
Вам знадобиться
 • - форма-основа спідниці;
 • - великий аркуш паперу;
 • - калька;
 • - олівець;
 • - лінійка ;
 • - транспортир;
 • - ножиці.
Інструкція
1
Спідницю-годе можна шити двома способами. Клини можуть бути суцільнокроєними, так і втачними. Для обох способів вам знадобитися побудувати викройу-основу прямої спідниці.
2
Переведіть креслення на аркуш паперу, подовжите його до бажаної довжини. Далі на висоті стегон розділіть навпіл і переднє і заднє полотнища, проведіть вертикальні лінії. Перенесіть виточки на ці лінії, не змінюючи їх величину.
3
Тепер сформуйте лінію годе. Зазвичай розкльошені роблять нижче лінії стегон на 10-30 см. Відкладіть необхідну величину від лінії стегна і проведіть горизонтальну лінію. Точки перетину з вертикальними лініями стануть вершинами кутів клина годе. Позначте їх буквою К.
4
Залежно від того, наскільки пишним ви бажаєте зробити низ спідниці, кут може бути від 30 до 180 градусів. Побудуйте кути з вершинами в точках К, при цьому лінію низу оформите плавною лінією. Довжина сторін і висота кутів повинні бути рівними.
5
За допомогою кальки переведіть креслення кожного клину окремо (у вас повинно вийти 4 деталі). Можна приступати до розкрою на тканині. Зверніть увагу, що на кожен клин викроюють по дві деталі. Таким же чином можна викроїти спідницю, що складається з 4, 6 або 12 клинів.
6
Щоб зробити викрійку втачного клина годе, накресліть коло, радіус якого повинен бути рівний бажаної довжині клину. Тепер виберіть ширину. Це може бути і 1/6 кола (60 градусів) і? (90 градусів), навіть? або повне коло. Все залежить від моделі спідниці і вашого бажання.
7
Викрійку-основу розділіть на частини, як описано в кроці номер 2, На деталях відзначте висоту втачіванія клина. Викрійка готова.
8
На основі базової викрійки можна створити величезну кількість найрізноманітніших моделей. Поекспериментуйте з кількістю клинів, їх довжиною і шириною, додайте в клин віялові складки або зробіть його багатошаровим з різних тканин. Ефект буде просто приголомшливим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DDN-5DrBBaw
Корисна порада
Клинами годе можна прикрасити не тільки спідницю, але і низ рукавів, штанів, ліфа.
Спідниця годе виграшно підкреслює достоїнства жіночої фігури і делікатно приховує недоліки. Це одяг, в якій дама будь-якої комплекції буде виглядати витончено. Спідниця годе повинна в точності повторювати контури жіночого силуету, тому в ідеалі цей предмет одягу шиють індивідуально або підганяють за розмірами вже готову річ, куплену в магазині. Освоїти техніку шиття спідниці годе дуже просто, почати роботу потрібно з побудови викрійки.
Вам знадобиться
 • - міліметровий папір;
 • - калька;
 • - лінійка;
 • - простий олівець;
 • - сантиметр.
Інструкція
1
Перш ніж зробити викрійку спідниці годе , зніміть мірки з фігури: обхват талії (ОТ), стегон (ОС) і визначте довжину спідниці. Значення ВІД та ОБ розділіть навпіл. Довжина спідниці годе зазвичай становить 70-75 см, але цілком може бути коротшим. Перевірте це значення, особливо якщо ви невисокого зросту.
2
Побудуйте викрійку прямий спідниці, на основі якої ви будете моделювати бажане виріб. Накресліть прямокутник, ширина якого дорівнює напівобхвату стегон плюс один сантиметр на свободу облягання, довжина відповідає довжині спідниці.
3
На заготівлі проведіть лінію стегон. Проведіть бічну лінію, яка дорівнює половині ширини прямокутника. Розрахуйте глибину виточок, це буде різниця значень ПОБ і ПОТ.
4
На викрійці побудуйте виточки. Розділіть передню і задню половинку спідниці вертикально навпіл. Від цих ліній, а також від бічної лінії викрійки спідниці, відкладіть в обидві сторони необхідну відстань. Найширшої повинна бути бічна витачками.
5
Відзначте довжину виточок: задня 12 см, передня 9-10, бічна витачками доходить до лінії стегон. З'єднайте всі точки виточок прямими лініями. Бічну витачку підійміть на 1 см над лінією талії і трохи скруглите її всередину. Прокреслите лінію талії.
6
Коли основа готова, приступите до моделювання викрійки спідниці годе . Від лінії стегон відкладіть вниз 20-30 см залежно від висоти фалд. Прокреслите горизонтальні лінії.
7
Від виточок проведіть вниз вертикальні лінії до перетину з лінією низу. У вас повинно вийти чотири клина, по два на передній і задній половинці спідниці.
8
По лінії низу від кожної четвертинки вліво і вправо відкладіть по 15-20 см. З'єднайте нижні точки з верхніми. Низ клинів злегка скруглите.
9
Щоб завершити викрійку спідниці годе , перенесіть кожну деталь на кальку окремо. Зробіть викрійку пояса. Виріжте лекала, за якими викрийте спідницю на тканини і зшийте її.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DDN-5DrBBaw