Як розвинути дрібну моторику у дитини.

Розвиток дрібної моторики безпосередньо впливає на розвиток мовлення та мислення у дітей. Завдання кожного батька і педагога - допомогти малюкові сформувати в собі ці навички. Тому чим раніше ви почнете займатися з дитиною вправами для розвитку моторики, тим більш легким і успішним буде навчання.

Вам знадобиться

- фарби; - стара скатертину або клейонка; - ватман; - пензлики; - крупа; - дві банки; - деко; - пластилін.

Інструкція
1
Як тільки дитина навчився сидіти, його можна навчати малювання. Для цього краще вибрати місце на підлозі, постеливши туди стару скатертину або клейонку - навряд чи ваш малюк обмежиться малюванням тільки на полотні. Для найменших краще починати малювати одним-двома кольорами, і знайомити дитину з рештою різноманіттям барв поступово. Якщо у вас є старші діти, в малюванні можуть брати участь двоє.
2
Малюкові складно тримати пензлик і малювати їй лінії, тому не ругайтесь, якщо часом ваша дитина буде переходити на малювання пальцями - це не менш корисно. Однак якщо юному художнику не терпиться спробувати фарбу на зуб, краще придбати спеціальну гуаш для малюків. Також сеанс малювання краще влаштовувати перед купанням, адже, швидше за все, він перейде в боді-арт.
3
Прекрасно розвивають дрібну моторику різні ігри з крупою. Починати займатися цим краще вже тоді, коли дитині виповниться півтора-два роки. Насипте в тарілку крупи різних видів, наприклад, горох і гречку, і попросіть малюка побути Попелюшкою - скласти горох в одну баночку, а гречку - в іншу. Завдання можна ускладнювати - брати крупу лише великим і вказівним пальцями, або вказівним і середнім.
4
Подобається малюкам і малювати на крупі. Для цього насипте пшоно, гречку, рис або ячну крупу на деко і посадіть дитину перед "полотном". Найменші можуть малювати на крупі лінії і зигзаги, дитини старшого віку можна попросити написати на "полотні" слово або вирішити простенький приклад.
5
Допоможе розвинути дрібну моторику і ліплення. Подаруйте дитині упаковку пластиліну, і ви побачите, скільки фантастичних створінь може вийти з-під його рук! У той час, як дитина ліпить, ви можете запитувати у нього, як називається частина тіла, над якою він зараз працює, якого вона кольору. Не обмежуйте фантазію дитини, і скоро у вас вийде дивовижний зоопарк. Вироби можна також прикрашати крупою або бісером.