Як вирощувати помідори в теплиці.

Помідори - примхлива овочева культура, яка вимагає до себе підвищеної уваги. Турбота про помідори починається з підготовки насіння, з яких потрібно виростити здорову розсаду. Висадивши розсаду в теплицю і дотримуючись деякі правила, ви отримаєте багатий урожай помідорів.
Вам знадобиться
  • Семена помідорів, марганцівка, пластиковий ящик для розсади, торф, дерен, перегній, рідкий гній, лійка з дрібновічковими ситечком, теплиця плівкова або зі склом.
Інструкція
1
Перед посадкою в землю насіння помідорів необхідно підготувати в домашніх умовах, щоб отримати сильну розсаду. Покладіть насіння в полотняний мішечок і потримайте в теплому місці, наприклад, біля батареї 2 - 3 часа.Подготовьте розчин для захисту насіння від хвороботворних бактерій. Розведіть в скляній банці 1 г марганцівки в 1 л води. Замочіть насіння на 30 хвилин. Потім промийте їх водою і просушіть.
2
Висадите насіння в ящик для розсади, прикрийте плівкою і поливайте лійкою через ситечко, що складається з дрібних частих отворів, щоб не пошкодити ніжні росткі.Через 5 - 6 днів з'являться перші сходи. Поставте ящик на освітлене тепле місце, наприклад, на підвіконня. Для кращого розвитку кореневої системи і міцного стебла помідорову розсаду кілька разів пересаджують, заглубляя до перших листочків.
3
Перед посадкою землю в теплиці попередньо перекопують. Роблять канаву по всій довжині теплиці глибиною 30 см і шириною 70 см. В канаву закладається рідкий теплий гній, який зверху засипається підготовленим грунтом. Грунт складається з землі, перемішаної з торфом, дерном і перегноєм.
4
Висадку розсади виробляють на початку травня. Садять розсаду двома рядами, на відстані 60 см. В одному ряду рослини садять на відстані 30 - 35 см один від друга.Крупние пагони в міру зростання прив'язують шпагатом до кольям.Прі появі квіткових кистей, щоб запилення рослин відбувалося інтенсивніше, постукайте палицею по кілків , до яких шпагатом прив'язані рослини.
5
Помідори поливайте рідко, але грунт повинен бути рясно змочена, особливо в період утворення плодів. Після поливу ретельно провітрюйте теплицю, щоб вологість повітря була не вище 70%.
6
Першу підгодівлю рослин виробляєте з утворенням першого плода, а потім повторюйте в поєднанні з поливом через кожні 15 - 20 днів. Приготуйте водний розчин коров'яку в співвідношенні 1: 6. Помідори поливайте ввечері.
7
Звільняйте центральний стебло від пасинків - бічних пагонів. Зрізайте їх гострим ножем, залишаючи маленький пенечек, який не допустить появи нового пасинка.Во другій половині літа зробіть прищіпку верхівки помідорового втечі, особливо у високорослих пагонів. Ці дії сприяють укрупненню плодів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rC1ePU12TYU
Зверніть увагу
Якщо зелені помідорні плоди захворіли фітофторозом, то їх необхідно обірвати, прогріти 4:00 в духовці при температурі 40 градусів, потім укласти в ящики на дозрівання.
Корисна порада
Ушкодивши коріння помідорового куща, можна прискорити дозрівання плодів. Потягніть вгору за нижню частину стебла. Корінці надорвутся, харчування рослини послабшає, бадилля буде жухнут, а помідори скоріше почервоніють. Цю процедуру робіть, коли плоди вже наллються.