Як навчити школяра особистої безпеки на вулиці.

Коли батьки стикаються з тим, що дитина в силу віку вже може ходити по вулиці самостійно, їх долає занепокоєння. Адже вулиця таїть в собі багато небезпек, з якими малюк не завжди може впоратися. Значить, потрібно поступово готувати його до самостійного прийняття правильних рішень і навчити особистої безпеки.
Інструкція
1
Не всі батьки мають можливість проводжати і забирати дитину зі школи. А взяти на роботу няню не всім по кишені. Якщо малюк вчиться в початкових класах, підшукайте школу в крокової доступності. І нехай вона буде не найкраща, але зате до неї можна дійти самостійно. Після четвертого класу можна буде змінити школу на більш престижну. До цього часу дитина вже навчиться поведінки в громадських місцях і зможе ходити в школу самостійно.
2
Навчіть дитину поведінці на вулиці. Пояснення про незнайомих дорослих не повинні носити страхітливий характер. Чи не описуйте в фарбах, чому не можна ні з ким вступати в розмову і приймати запрошення піти в гості або погуляти. Краще аргументуйте це тим, що батьки будуть турбуватися, якщо їх чадо піде з незнайомими людьми. А щоб у дитини не було часу бездіяльно тинятися по вулицях, встановіть час контрольного дзвінка, який ви будете робити на домашній телефон. До цього часу малюк повинен бути вдома. А якщо його не виявиться, поясніть, що його чекає покарання. І покарання це повинно бути серйозним і приводитися в дію негайно. Це дасть дитині зрозуміти, що батьки серйозно ставляться до його безпеки і хвилюються за нього.
3
Навчіть дитину правильно переходити дорогу. А зробити це можна тільки особистим прикладом. Багато дітей піддаються стадному інстинкту і перебігають дорогу в недозволеному місці, щоб не здаватися «слабаками». У цій ситуації батьківський авторитет повинен бути сильніше. Якщо дитина твердо знає, що батьки так ніколи не надійдуть і ганять порушення правил дорожнього руху, він буде уважніше поводитися на дорозі.
4
Поясніть школяру, що він повинен стежити і за безпекою своїх особистих речей. Найчастіше діти стають жертвами злодіїв мобільних телефонів. Звичайно, доводиться визнати, що телефон дитині потрібен, щоб з ним могли зв'язатися батьки. Але не купуйте дітям дорогих моделей. Їм цілком вистачить бюджетного апарату в межах двох тисяч рублів. Попросіть дитину ніколи не діставати телефон на вулиці і відкрито його демонструвати. Навіть в школі мобільником краще користуватися в класі, не виходячи з ним в коридор. У молодших школярів можуть відбирати телефони старшокласники. До легкої видобутку відносяться і різні ігрові консолі, які мало того, що привертають злодюжок, ще й відволікають від навчання.