Як замісити глину.

Вироби з глини дуже оригінальні і красиві. Їх цілком можна зробити самостійно. Тільки треба дуже ретельно дотримуватися всі інструкції по роботі з цим матеріалом. Особливо важливо правильно замісити глину для початку ліплення.
Вам знадобиться
  • -сухі глина;
  • -вода;
  • -ємність для замішування;
  • -дошка.
Інструкція
1
Перед початком робіт по замешиванию вихідного матеріалу ретельно підготуйтеся: визначте місце, де будете місити, а потім ліпити, надіньте фартух. Поверхня, на якій ви будете працювати, обов'язково повинна бути рівною і міцною. Ідеально, якщо вона буде розташовуватися сантиметрів на 5 нижче вашої попереку в той момент, коли ви будете сидіти за столом. Фахівці радять: місите глину на спеціально підібраної для цього дощечці. Так ви уникнете зайвої бруду і додаткового прибирання столу перед початком ліплення.
2
Щоб замісити глину, візьміть необхідну кількість вихідного матеріалу у вигляді порошку. Далі включається принцип тесту. Домогтися податливого і пластичного матеріалу по закінченні замісу можна, попередньо просіявши суху глину через спеціальне сито. Пересипте цю масу в ємність для вимішування і починайте додавати воду. Найкраще взяти теплу - рукам буде більш приємно і комфортно.
3
Місіть всю масу так само, як і звичайне пиріжкові тісто. Як тільки вона прийняла однорідну структуру, оцініть її на дотик. У разі, коли глина виходить занадто жирної і липкою (що, відповідно, унеможливлює будь-яку ліплення), додайте в неї трохи піску. Перемішайте і знову оцініть. Якщо більше не липне, значить, консистенція ідеальна. Якщо ж маса вийшла сухою, додайте до неї будь-яку жирну добавку. Як неї може виступати товчена мушля разом з равликом.
4
Можна замісити глину і іншим способом. Візьміть частину від необхідного вам сухого матеріалу - приблизно 2/3 - і залийте попередньо водою. Рідини потрібно стільки, щоб вона цілком покрила суху глину і поступово вбиралася в неї. Такому замішуванню потрібен час, щоб трохи вилежатися. Після додавайте залишився сухий матеріалу і замішуйте глиняне тісто такої консистенції, яка буде схожа на пластилін.
5
Залишається тільки відбити тісто. Це можна зробити, енергійно кидаючи скачану в кулю глину на дошку, можна бити по ній калаталом, або просто розім'яти по дошці. Після того як маса підготовлена, можна починати ліплення. Якщо ж ви не хочете відразу ж займатися виготовленням різних виробів, відставте тісто в сторону, попередньо закутавши у вологу тканину і загорнувши в щільний поліетиленовий пакет. Найкраще зберігати таку заготовку в прохолодному місці.