Як розбавити оцтову есенцію. Як розвести оцтову есенцію до 9% оцту.

Оцет - це водний розчин оцтової кислоти. Дана спеція відома людям з глибокої давнини. В даний час цей продукт знаходить безліч застосувань. Оцет використовують як приправу до різних страв, для приготування напоїв і маринадів. На виробництві оцет входить до складу соусів, чистячих і миючих засобів, різних дезодорантів і лосьйонів.
Вам знадобиться
  • оцтова есенція;
  • вода;
  • мірний стаканчик.
Інструкція
1
Візьміть оцтову есенцію (кислоту). Зверніть увагу, що в 100 мл кислоти міститься 70 мл чистого оцту. Вирішіть, до якої концентрації вам необхідно розвести оцтову есенцію. У кулінарії і домашньому господарстві найбільш поширений 3% -ий, 6% -ий і 9% -ий оцет. Для приготування маринадів і різних заправок найчастіше використовують саме 9% -ий.
2
Подивіться на етикетку, наліплену на пляшечку з есенцією. Зазвичай там вказано як слід її розводити для отримання оцту. Якщо вам необхідно приготувати 3% -ий оцет, то розбавте 1 частина кислоти 22 частинами води. Для отримання 6% -го оцту розведіть 1 частина кислоти 11 частинами води. А щоб зробити 9% -ий оцет, 1 частина оцтової кислоти розбавте 7 частинами води.
3
Складіть зворотну пропорцію, щоб правильно вирахувати необхідну кількість води і оцтової кислоти для приготування потрібної кількості оцту будь-який інший концентрації. Наприклад, якщо вам необхідно приготувати 100 мл 10% -го оцту, то зробіть нескладні обчислення. 100 мл 10% -го оцту містить 10 мл 100% -го оцту; 100 мл 70% оцту (або кислоти) - 70 мл. Отримуєте пропорцію: 100 відноситься до 70, як х - до 10. Звідси видно, що х = 14,3. Отже, вам необхідно додати 14,3 мл оцтової есенції до 85,7 мл води. Виходячи з цієї схеми, вам буде потрібно 36 мл оцтової есенції і 64 мл води для приготування 25% -го оцту; 71 мл кислоти і 29 мл води - для приготування 50% -го оцту.
Зверніть увагу
Не забувайте, що оцтова кислота може викликати вкрай важкий опік слизових оболонок, привести до сильного отруєння, а іноді - до летального результату. Ніколи не залишайте пляшечку або банку з кислотою без підпису. Не зберігайте оцтову кислоту в місцях, де її легко можуть дістати маленькі діти.
Корисна порада
Зверніть увагу, що в 1 чайній ложці міститься приблизно 5 г оцту, а в 1 столовій ложці - 15 г.
Оцтова есенція - не найпоширеніший в наш час продукт. При тому розмаїтті оцтів, яким радують покупців продуктові магазини, немає особливої необхідності купувати саме есенцію . Втім, у неї є свої переваги: крихітна пляшечка з оцтовою есенцією займає дуже мало місця. Крім того, навіть самому великому любителеві маринадів її вистачає надовго.
Вам знадобиться
 • Оцтова есенція
 • Стопка
 • Ваги
 • Мірна кружка
 • Посуд для готового оцту
Інструкція
1
Оцтова есенція буває 70% і 80%. Розбавляйте її відповідно до тим, який оцет вам необхідно отримати. Як правило, в кулінарії застосовується 3% оцет
2
Порахуйте, скільки оцту має бути в потрібному вам об'ємі води. Для цього доведеться згадати шкільну математику. У 1000 г потрібної вам суміші має бути 30 г оцту і, відповідно, 970 г води. У 100 г 80% есенції міститься 80 г оцту і 20 г води, співвідношення 4: 1. Тобто для отримання літра оцту потрібно брати не 30 г есенції, а 3 + 7,5 г.
3
Відміряйте потрібну кількість есенції в стопку. Якщо у вас є ваги, зважте порожню стопку, а потім - стопку з налитої в неї есенцією. Різниця якраз і буде становити кількість есенції. Зайве вилийте.
4
Відміряйте мірним кухлем потрібну кількість води. Вилийте воду в посуд, в якій ви будете розводити оцет. Вилийте туди ж оцтову есенцію .
Зверніть увагу
Зберігайте есенцію в недоступному для дітей месте.Разводіть оцтову есенцію потрібно дуже обережно. Вживання в їжу нерозведеної оцтової есенції небезпечно!
Корисна порада
Вода для розведення оцтової есенції повинна бути кип'яченою, але не гарячою. Якщо вам потрібно отримати з 80% есенції 6% оцет, співвідношення буде не 1: 4, а приблизно 1: 8. При розведенні 70% есенції співвідношення оцтової есенції до води буде як 1 до 22.