Як захистити себе від сонячних променів.

З настанням перших теплих днів, багато хто прагне виїхати на природу, щоб провести час на сонці, мріючи в результаті отримати засмаглу шкіру. Але не кожен уявляє, що ультрафіолетові промені, джерелом яких є сонце, є загрозою для здоров'я людини. Так як же правильно убезпечити себе від сонячних променів?
Інструкція
1
Перш ніж відправлятися на природу або у відпустку до моря, необхідно вивчити ряд правил, які допоможуть вам уникнути небажаного випромінювання і опіків, які нерідко переростають в онкологічне захворювання шкіри. Завжди надягайте капелюха з широкими полями або панаму і сонячні окуляри.
2
Насолоджуватися сонячними ваннами потрібно в розумних межах. Як відомо, дозволяється перебувати на сонці до 11 години ранку і після 16 годин, так як в цей час сонячні промені менш активні. Перший вихід на пляж повинен складати не більше двадцяти хвилин, потім можна поступово збільшувати час перебування на сонці.
3
Найнадійнішим захистом від сонячних променів є креми або спреї, які необхідно наносити на тіло товстим шаром за 20-30 хвилин до виходу на вулицю і повторно через кожні один-два години. В сонцезахисних кремах містяться речовини, які дозволяють блокувати надходження ультрафіолетового випромінювання в глибокі шари шкіри.
4
Засоби зі ступенем захисту 2-4 призначені для людей з уже засмаглій або смаглявою шкірою; від 5 до 10 - тим, хто має здатність швидко загоряти і без опіків; більше 11 - для людей з чутливою і блідою шкірою (даний засіб може бути використано також для дітей).
5
Не варто забувати про те, що шкіра обличчя найбільш чутлива і ніжна. Тому підбирайте засоби для особи з найвищим ступенем захисту. Окремої догляду вимагає і шкіра губ, захопіть з собою в поїздку гігієнічну помаду з сонцезахисним фільтром. У спекотні дні потрібно пити більше рідини, не допускайте зневоднення.
6
Легка одяг з довгими рукавами - ідеальний захист від сонячних променів. Приділяйте особливу увагу шиї і вухам, вони обгорають швидше, ніж інші долі тіла. У спортивних магазинах можна придбати спеціалізовану одяг, який не пропускає ультрафіолетові промені.
Корисна порада
Якщо ви все-таки отримали сонячний опік, змастіть шкіру йогуртом, кефіром або сметаною, але ні в якому разі не спиртовими розчинами.