Як пересадити орхідею в горщик.

Орхідея - один з найкрасивіших квіток, який не перестає захоплювати око своєю витонченістю. Однак ця рослина категорично не любить пересадки і досить болісно переносить цю процедуру.
Вам знадобиться
  • - спеціальний грунт для орхідей;
  • - прозорий горщик (з отворами в дні);
  • - керамзит;
  • - деревний або активоване вугілля (можна замінити корицею);
  • - гострий ніж.
Інструкція
1
Рекомендується пересаджувати орхідею тільки після закінчення періоду цвітіння рослини, і не частіше одного разу на три роки. За зовнішніми ознаками можна більш точно визначити, коли саме рослині потрібна пересадка: - якщо в грунті є неприємний запах компосту і цвілі, а також запах прілого листя; - в горщику утворилося вільне місце, субстрат осів (якщо горщик прозорий, можна розглянути щільні і злежалі ділянки); - видно сірі, підгнилі ділянки коренів (здорові коріння мають зелений або червонуватий відтінок, іноді білий).
2
Коріння орхідеї дуже крихкі, тому постарайтеся звести ризик пошкоджень до мінімуму. Для цього добре зволожите рослина перед пересадкою, це допоможе легко відокремити коріння від стінок ємності. Якщо орхідея росла в глиняному горщику, доведеться потрудитися (акуратно відокремте коріння від стінок горщика дерев'яною паличкою). Значно простіше йдуть справи з пластиковими горщиками.
3
Після того як ви успішно витягли рослина, замочіть його в трохи теплій, відстояною воді. При цьому коріння повністю намокнуть і старий субстрат легко від них відокремиться. Якщо на коренях залишилися деякі шматочки кори, які тримаються міцно, що не бажано їх відривати, краще залиште. Поки рослина отмокает, приготуйте субстрат.
4
Коли старий субстрат відокремиться від коріння, огляньте їх уважно на предмет гнилі. Видаліть відмерлі частини за допомогою гострого ножа (ні в якому разі не руками) аж до живої тканини. Всі зроблені зрізи підсушіть і припудріть деревним або активованим вугіллям для знезараження.
5
На дно підготовленого горщика трохи більшого діаметру насипте шар керамзиту, потім частина підготовленого субстрату. Акуратно помістіть рослина в горщик і поступово присипте грунтом до рівномірного заповнення. Чи не втрамбовуйте сильно субстрат, доцільно буде прикрити його мохом.
6
Після пересадки поставте горщик з орхідеєю з затемнене місце і періодично обприскуйте навколо нього повітря. Поливати рекомендується через 1-1,5 тижні.