Як виховувати двох дітей.

Найчастіше молоді батьки, замислюючись про поповнення в сім'ї, починають переживати з приводу можливих труднощів при вихованні відразу двох малюків. Особливо якщо різниця у віці не надто велика.
Інструкція
1
Щоб запобігти ревнощі малюка до новонародженого братика або сестричку, підготуйте його до цієї події заздалегідь. Розповідайте, як він буде допомагати вам купати і годувати крихітку. Як ви всі разом будете гуляти на майданчику. Поясніть, що бути старшим престижно і чудово.
2
Не допускайте у старшої дитини думок про те, що його місце зайняв новонароджений. Обов'язково знаходите час, щоб пограти в улюблені ігри малюка, почитати книжку, побути з ним наодинці, поки меншенький спить.
3
Дотримуйтеся разом з чоловіком (дружиною) однакових методів виховання. Ніщо так не заплутує дитини, як різні погляди тата і мами на одне і те ж дію. При цьому, якщо ви не дозволяєте що-небудь старшому, чиніть так само і з молодшою дитиною. Це запобіжить конфлікти між дітьми і не допустить сумнівів з приводу батьківської любові.
4
Не допускайте постійного лідерства старшої дитини. Тому це може призвести до розвитку комплексів у малюка в майбутньому. Він звикне у всьому підкорятися і не зможе висловлювати власну думку або самостійно приймати рішення.
5
Чи не виділяйте одну дитину більше, ніж іншого. Хваліть кожного малюка, щоб вони відчували однакову любов і турботу про себе з боку батьків. Намагайтеся не вимовляти фраз типу: «Ти старше ..». Це може призвести до негативного ставлення старшого дитини до малюка.
6
Виховуйте у дітей любов і повагу один до одного. Пояснюйте, що вони самі близькі та рідні люди. Це дозволить побудувати міцні гармонійні стосунки в родині і позбавить від постійних конфліктів.
7
Намагайтеся, щоб крім загальних речей у кожної дитини були і свої власні іграшки або книжки. Адже кожній людині необхідно особистий простір і особисті речі.
Корисна порада
Не переживайте, якщо ваші діти сваряться. Це нормальне явище. Однак необхідно пояснювати малюкам, що всі конфлікти вирішаться цивілізованим шляхом, під час спокійної бесіди. І ні в якому разі не допускайте бійок і жорстокості між братами і сестрами.