Як описувати грозу. Як охарактеризувати елемент.

Небезпечне природне явище для людини - гроза. Більше жертв забирає тільки повінь. Але її краса і сила гіпнотизують людину, не даючи йому втекти або шукати укриття. Люди стоять біля вікон і дивляться на буйство стихії, не в силах відірватися від цього видовища.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - ручка;
  • - гроза або спогад про неї.
Інструкція
1
Перелічіть всі складові елементи грози на листочку, щоб нічого не упустити в описі - блискавки, грім, хмари, вітер, злива. Навпроти кожного явища напишіть прикметники, якими його можна охарактеризувати. Гроза за містом серед природи відрізняється від того ж явища серед будинків і вулиць, тому й описи будуть різними.
2
Перед грозою природа тривожно завмирає і тільки насувається темнота і тяжкість хмар говорить людині про прийдешню бурі. Днем сонце набуває свинцевий відтінок, готуючись втекти за гнаної вітром масою води. Ви дивіться вдалину, спостерігаючи за рухом мороку, бачите, як вібрує повітря, але вперто не хочете йти. Вуха першими реагують на грозу, вловлюючи перші чутні гуркіт грому - він низько і тяжко перекочує величезні валуни, ліниво вдаряються один про одного.
3
Раптом ваш ніс відчув запах і свіжість озону, перемішаного з передгрозової пилом. По маленькому озерця пройшла мерзлякувато брижі, вертолетікі бабок зникли, відблиски під стрімко зникаючими променями сонця. Дерева стурбовано і метушливо гомонять, справедливо побоюючись за свої життя, пригинаються до землі гілками. Ви стоїте серед цієї паніки, вже не тільки вухами і очима спостерігаючи грозу, а й кінчиками пальців. Кожен волосок як маленька антена приймає сигнали лиха, але ви цікавіше кішки - вам потрібно описати стихію!
4
У хід пішла ілюмінація і артилерія блискавок, влаштувавши серію святкових феєрверків. Темрява від важких хмар досягла свого апогею. Прийшла пора швидко переміститися на веранду або в будинок до вікна. Грім стає все ближче і вдавлює ваші барабанні перетинки. За ним ховається тріск ампутованих ураганом гілок. Листя і дрібне сміття завиваються в маленькі смерчик і носяться в повітрі, вносячи свою лепту в який панує хаос. Краса розрядів блискавок, що розривають хмари на шматки, неповторна. Злива хлинув суцільним потоком, миттєво змив пил і повернувши природі глибину і яскравість фарб. Рукотворні феєрія і карнавал - ніщо в порівнянні з цим дійством стихії!
5
Записуйте всі свої враження, все словесні звороти, які прийшли в голову. Гроза в місті додає кількість предметів, носяться в повітрі непостійними поривами вітру. Опишіть потоки брудної булькаючої води, з якими не справляються зливові канали. А люди? Як по-різному діє на людей гроза - одні тиснуться в кутку і бояться ворушитися, інші, знявши промоклий взуття, шльопають по мокрих доріжках, виблискуючи шаленими очима з-під прилиплих волосся.
Якщо насувається гроза, найбільш правильним рішенням буде залишитися вдома, щільно закрити вікна, двері і відключити електротехніку. Якщо гроза наздогнала вас на вулиці, в цілях безпеки потрібно дотримуватися ряду правил.
Інструкція
1
Сховайтеся від грози в найближчому будинку, якщо таке є в зоні видимості, або в автомобілі. Просуваючись до укриття, чи не розкривайте над собою парасолю. Намагайтеся не бігти, злегка пригніться. Якщо будівлі поряд закриті, сховайтеся на автобусній зупинці або під невисоким чагарником. Не торкайтеся стінок зупинки.
2
Зупиніть автомобіль, якщо негода застала вас під час руху. Виберіть місце далеко від дерев і стовпів ліній електропередач. Заглушите мотор, закрийте вікна, складіть антену. Відключіть магнітолу. Машина є одним з найбільш безпечних укриттів під час грози.
3
Покиньте водойму, якщо гроза почалася під час вашого купання або катання на човні. Якщо стихія розбушувалася в той час, коли ви рибалили, покладіть вудку на відстані декількох десятків метрів від себе. Відійдіть від води на безпечну відстань.
4
Не намагайтеся сховатися під самотньо стоять деревом. Блискавка вражає найвищі предмети. Відійдіть від такого дерева на 30-40 метрів. Надійніше буде сховатися в чагарнику.
5
Спустіться з височини в низину, наприклад, в яр або лощину. Покиньте високий берег річки.
6
Не лягайте на землю, але і не стійте прямо. Краще сядьте навпочіпки і обхопіть руками коліна.
7
Чи не притуляйтеся до гірській породі (якщо ви на природі) та стін будинків, тримайтеся подалі від водостічних труб.
8
Не торкайтеся і не перебуваєте поблизу металевих предметів - арматури, велосипедів, огорож і грат. Зніміть з себе все, що містить метал, в тому числі прикраси.
9
Вимкніть мобільний телефон. Невідомо точно, чи збільшує наявність стільникового апарата ймовірність попадання блискавки в людину, але на собі перевіряти не варто. Що стосується стаціонарного телефону в квартирі, його краще відключити від електромережі і відійти від проводів і розеток.