Як мити шиншилу.

У шиншили красивий оксамитовий хутро незвичайних відтінків. За пухнастим маленьким звірятком цікаво спостерігати, а тому його часто тримають вдома. Щоб шиншила могла доглядати за своєю шубкою, їй слід створити необхідні умови.
Вам знадобиться
  • - купалка;
  • - спеціальний дрібний пісок;
  • - сито.
Інструкція
1
Приготуйте для звірка купалкуШіншілла стежить за чистотою свого хутра і підтримує вологість щерсткі за допомогою купання. Ця процедура тільки носить таку назву, насправді звірок активно перекидається в дрібному піску. Пристосуйте для цього пластикову каністру або велику коробку з щільного картону. Проріжте зручний вхід і зробіть його краю м'якими, щоб при вході не рвався хутро. Звірятко повинен легко забиратися всередину і безперешкодно покидати простір. Щоб ваш вихованець отримував задоволення, а ви могли за цим спостерігати, підберіть для нього велику прозору ємність. Це може бути скляна 5-літрова банка з широким горлом, покладена на бік, або маленький акваріум. Крім того, в зоомагазинах представлений великий асортимент купалок оригінальних форм, виконаних з різних матеріалів.
2
Приготуйте пісок для купаніяВ природі шиншили чистяться сухою вулканічним пилом - вона добре видаляє забруднення і надлишки вологи. При вмісті в неволі забезпечте звірку умови, які підходять для необхідних гігієнічних процедур. Перевірте якість піску на наявність великих і гострих крупинок. Якщо він поблискує на світлі або колеться при розтиранні - для шиншил він не годиться. Шукайте невеликий, схожий на пил наповнювач купалки. Якщо ви такий знайшли, додайте в пісок для профілактики шкірних захворювань 2 г медичної сірки або препарат «Фунгістоп». Закрийте все дно ємності шаром не менше 6 см.
3
Встановіть купалку в клітку Шиншили відразу визначають, для яких цілей вона призначена. Тваринки охоче стануть крутитися в ній, очищаючи свою шерстку від забруднень. Тривалість процедури повинна становити 30 - 40 хвилин. Після закінчення купання ємність необхідно відразу прибрати. Якщо купалку надовго залишити в клітці, ваші вихованці можуть використовувати пісок не за призначенням і його доведеться викинути. Для видалення видимого сміття використовуйте сито. Після кожного купання прибирайте випали волоски, смітинки і досипати трохи свіжого піску. Повну заміну вмісту купалки проведіть після її двотижневого використання.
Зверніть увагу
Не використовуйте звичайний річковий пісок для наповнення купалок: у піщинок дуже гострі краї і вони посічуть ніжний хутро шиншил.
Корисна порада
Вибирайте купалку закритого типу, щоб шиншила не розкидала пісок по всій клітці. Влаштовуйте тваринкам купання не менше 3 разів на тиждень.