Як засушити троянди. докладний спосіб сушіння троянд.

Композиції із сухоцвітів, зокрема, троянд - простий і вишуканий спосіб не тільки прикрасити інтер'єр кімнати, а й зберегти в настільній вазі на довгі морозні місяці частинку літа. Головне - правильно засушити рослини.
Вам знадобиться
  • - свіжі рослини;
  • - дріт;
  • - річковий пісок або кремнегеля (силікатний гель).
Інструкція
1
Знадобляться: - троянди; - натягнута білизняний мотузок; - сухе темне помещеніе.Не знаєте, як засушити троянди? Найпростіший спосіб - сушка на повітрі. Причому, сонце виключено однозначно - рослини повинні сохнути в темному, сухому, добре провітрюваному місці. Візьміть троянди, які ви хотіли б засушити і зріжте зі стебел нижнє листя. Потім підвісьте рослини за стебла квіткою вниз. Найкраще для підвішування використовувати натягнуті мотузки. Слідкуйте, щоб головки сохнучих квіток не стикалися.
2
Знадобляться: - троянди; - дрібний пісок; - картонна або фанерна коробка з великою глубіной.Сушка в піску. Цей метод також досить простий. Візьміть річковий пісок, просійте і добре прожарити його на вогні. Можна використовувати покупної пісок - наприклад, невеликий кварцовий, який зазвичай продається у ветеринарних магазинах і призначений для купання шиншил або дегу. Всипте пісок в коробку або ящик. Шар піску повинен мати товщину кілька (5-7) сантиметрів. Зверху обережно поставте троянди квіткою вгору. Обережно візьміть рослини за стебла, поступово повністю засипте їх піском так, щоб квіти були повністю покриті їм, при цьому залишаючись стояти вертикально. Через 2-3 тижні пісок видаліть, виконавши отвори в дні коробки. Пісок не викидайте - його ще кілька років можна використовувати для сушки квітів.
3
Потрібно: - троянди; - папір; - невеликий груз.Ето спосіб сушіння троянд - найромантичніший. Його практикували героїні любовних романів, щоб зберегти квітка, подарований коханим. Пристосуванням для сушки романтичним закоханим панянкам зазвичай служили сторінки товстих кніг.Чтоби зробити процес більш високотехнологічним, вкладіть рослина між аркушами паперу, перекладіть їх гігроскопічним матеріалом (серветки, фільтрувальна папір та інші.) І придавите вантажем. Папір зволожуватиметься і її слід час від часу замінювати. Даний спосіб передбачає, що висушене рослина буде плоским, а не об'ємним. Такі квіти гарні для використання в плоских колажах, оформленні оригінальних вітальних листівок з сухоцвітом. Ще один найпростіший спосіб засушити троянду - вкласти її між газетних сторінок і кілька разів пропрасувати гарячою праскою.
Зверніть увагу
Час сушіння варіюється - сушка вважається закінченою, коли найтовстіша частина рослини стала абсолютно сухою. Якщо не досушити троянду - дуже скоро рослина зів'яне, покриється цвіллю і повністю втратить свої декоративні якості.
Корисна порада
Замість піску для сушки можна використовувати кремнегеля або звичайну манку. В цьому випадку квіти висушують в ящику/коробці бутоном вгору, ретельно пересипавши простір між пелюстками сипучим матеріалом.Смесь піску і бури (приблизно 2 до 1) або просто бура, використана в сушці згідно другого методу, істотно прискорить висихання рослин.
Спочатку плоди дикоростучої троянди застосовувалися при приготуванні лікарських засобів. Пізніше з її пелюсток стали готувати косметику, ефірне масло, рожеву воду і навіть варення. При цьому кожен, хто хотів оцінити багатство біологічно активних речовин, що містяться в троянді, знав, що головне при цьому правильно її засушити. Зробити це можна і в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - троянди
  • - нитка
  • - мішечок або ємність для зберігання
  • - марлева тканина
  • - картонна коробка
  • - пісок
Інструкція
1
Подвесьте троянди бутонами вниз. Бажано накрити їх попередньо марлею, щоб захистити від пилу.
2
Дочекайтеся, поки квіти повністю висохнуть, і розберіть бутони на пелюстки. В середньому, для повного висихання, трояндам достатньо від 1 до 3 тижнів.
3
Складіть масу в темний мішечок або баночку.
4
Скористайтеся методом сушки із застосуванням піску. Ображати стебло біля основи бутона, залишивши близько 2,5 см. Візьміть невелику картонну коробку. Заповніть її піском так, щоб можна було в ній поставити троянду вертикально. Продовжуйте акуратно засипати квітка піском, стежачи за збереженням пелюсток. Переконавшись, що вся троянда занурена цілком, приберіть коробку в темне приміщення. Через 1-3 тижні її можна дістати, акуратно звільнивши від піску висохлі пелюстки.
Зверніть увагу
Збереження цілющих властивостей троянди в рівній мірі залежить як від дотримання технології її сушіння, так і від часу, коли пелюстки були зібрані. Робити це необхідно в суху погоду, рано вранці, відразу після того, як зійде роса. В іншому випадку пелюстки можуть втратити до 30% містяться в них масел. Висушити троянди можна і традиційним способом - поклавши пелюстки в важкий топік, наприклад, віршів А. С. Пушкіна. Але ця порада не для кожного, адже багато педантично ставляться до своєї особистої бібліотеці. І це правильно.
Корисна порада
Вибирайте для сушки тіньові місця на свіжому повітрі. Якщо це неможливо, то потрібно забезпечити хорошу вентиляцію в приміщенні, постійно його провітрюючи. Варто враховувати, що зібрана маса усохне практично на 90%. Для зберігання краще віддати перевагу закритим непрозорим банкам. Існує ще декілька технік сушки пелюсток троянд: за допомогою гліцерину, вологопоглинача або воску. Однак вони часто не можуть бути здійсненні в домашніх умовах.