Як писати в консолі.

Консоль - це інтерфейс командного рядка. При цьому комп'ютер отримує інструкції шляхом введення користувачем текстових команд з клавіатури. Консоль командного рядка є у всіх версіях операційної системи Windows. Вміння писати в ній дуже важливо, адже багато функцій управління ОС недоступні з графічного інтерфейсу і єдиний засіб, за допомогою якого можна використовувати ці функції - командний рядок.
Вам знадобиться
  • - персональний комп'ютер.
Інструкція
1
Щоб викликати командний рядок, натисніть «Пуск»? «Виконати». У віконці в рядку «Відкрити» введіть ім'я програми (cmd.exe) і натисніть ОК. Можна викликати консоль і по-іншому. Натисніть «Пуск»? «Усі програми»? «Стандартні»? «Командний рядок».
2
Налаштуйте командний рядок для більш зручної роботи. Для цього в командному рядку клацніть по заголовку вікна в лівому верхньому кутку. У меню виберіть опцію «Властивості», потім вкладку «Загальні». У підрозділі «Запам'ятовування команд» в полі «Розмір буфера» введіть значення 999. Це дозволить виконувати прокрутку у вікні командного рядка. У полі «Кількість буферів» введіть значення 5. При цьому кількість рядків у вікні командного рядка буде збільшено до 5000.
3
В області «Вставка» встановіть прапорці біля опцій «Виділення» і «Швидка вставка». Це дозволить копіювати і вставляти дані в консолі. В областях «Розмір буфера екрана» і «Розмір вікна» збільште значення параметрів «Висота» і «Ширина». Після введення всіх змін параметрів натисніть ОК.
4
Тепер можете користуватися консоллю. Просто друкуйте назву потрібної команди і натискайте Enter. Так, команда dir виводить список файлів і підкаталогів каталогу.
5
Щоб скопіювати текст з вікна, клацніть мишею по заголовку консолі, виберіть з меню, що випадає опцію «Змінити», а потім - підрозділ «Помітити». Виділіть мишею потрібний текст і натисніть Enter. Для закриття командного рядка (виходу з консолі) виконайте команду exit.
Зверніть увагу
При необхідності копіювання і вставки символів у вікно консолі треба враховувати, що звичайні для Windows комбінації клавіш (ctrl + c, ctrl + v) не працюють. Для вилучення тексту з буфера обміну треба натиснути правою кнопкою миші по вікну або по заголовку вікна і вибрати опцію «Змінити».
Корисна порада
Для роботи в консолі існує безліч команд. Запам'ятати напам'ять, особливо з незвички, таку їх кількість дуже важко. Поєднання символів «/? »Допоможе користувачеві зорієнтуватися в командах і утиліти. Наприклад, для перегляду інформації про команду cmd, слід набрати в командному рядку cmd/?