Як розрахувати час зарядки акумулятора. Як обчислити час зарядки акумуляторів аа.

Зараз багато пристрої оснащені акумуляторами АА або ААА, це фотоапарати, бездротові миші і клавіатури та багато інших. Дуже часто зарядні пристрої не можуть показати, чи достатньо часу заряджається батарейка, тому потрібно самому розрахувати необхідну для заряду час.
Вам знадобиться
  • - акумулятор;
  • - зарядний пристрій.
Інструкція
1
Визначте час заряду акумулятора по упаковці зарядного пристрою, на якому завжди вказується час для зарядки акумуляторів різних ємностей. Але цей час практично завжди менше потрібного. Також можна дізнатися час заряду по упаковці акумулятора. Наприклад, якщо у вас акумулятор ААА GP 1000, то на ньому зазначена ємність 970 mA/час, кількість часу на зарядку - шістнадцять годин при значенні струму 93 mA. Але підібрати зарядний пристрій, який може забезпечити саме такий струм, практично неможливо.
2
Візьміть зарядний пристрій, наприклад, GP Power Bank mini, на ньому прочитайте, що для зарядки акумуляторів типу ААА воно забезпечує струм 80 mA. Далі перейдіть за посиланням http://horisty.narod.ru/zaryad_akkumulyatorov.htm. Введіть в першому поле 970, тобто ємність акумулятора.
3
У другому - 80, тобто значення струму зарядки і в результаті ви отримаєте час, необхідний на заряд акумулятора. В даному прикладі це 20 годин і 57 хвилин. Хоча на упаковці пристрою написано, що акумулятори GP 1000 повинні заряджатися протягом 15 годин. Якщо виконати їх зарядку протягом такого часу, то вони зарядяться тільки на 2/3.
4
Розрахуйте тривалість заряду самостійно. Для цього візьміть значення ємності акумулятора в mA/h, наприклад, 3300. Далі переверніть зарядний пристрій, подивіться значення сили вихідного струму, наприклад, 150 mA. Розділіть значення ємності на силу струму, щоб дізнатися час заряду у годинах. 3300/150 - в результаті двадцять другій годині.
5
Тільки врахуйте, що дане час може бути максимально реальним тільки в тому випадку, коли струм при зарядки постійний. Як правило, багато зарядні пристрої змінюють струм в процесі заряду - спочатку його значення мінімально і поступово збільшується.