Як налаштувати антену рації.

Портативні рації використовуються в багатьох аспектах активного життя. Вони не потребують спеціальної реєстрації, коштують відносно недорого і дуже прості в експлуатації. Їх можна використовувати під час туристичної прогулянки, на полюванні і риболовлі чи для гри з дітьми. Для того щоб рація працювала, необхідно налаштувати її антену на частотний діапазон 433 МГц.
Інструкція
1
Вивчіть інструкцію по експлуатації придбаної рації. Вона повинна бути налаштована на роботу з російськими мережами. В іншому випадку, необхідно буде провести перенастроювання пристрою за стандартами Росії, щоб можна було отримувати сигнали відповідних радіочастот.
2
Виберіть позивний, який стане вашим особистим розпізнавальним сигналом. Якщо ваша рація зареєстрована офіційно, то він повинен бути ідентичним номеру вашого дозволу на використання пристрою. Якщо ж рація не вимагала офіційного оформлення, то позивний може бути обраний будь-яким. Він може складатися з 6-значного набору букв і (або) цифр. Обов'язково врахуйте, що ваш позивний повинен бути чітким і зрозумілим, щоб у разі невпевненого сигналу співрозмовник міг його чітко розібрати. Також необхідно, щоб ні в кого зі знайомих не було такого розпізнавального імені.
3
Приступите до налаштування антену рації. Для цього необхідно скористатися спеціальним приладом під назвою КСВ-метр. Без нього вам буде досить складно, а в деяких випадках і нереально отримати якісний сигнал. Налаштуйте антену при першому наближенні на мінімальний показник коефіцієнта стоячій хвилі.
4
Необхідно домогтися того, щоб пристрій показувало дане значення до 1,5. Якщо ж рація буде налаштована на КСВ> 3, то при тривалій роботі буде пошкоджений каскад передавача. Увімкніть мікрофон рації і налаштуйте її антену під максимальне світіння світлодіодних індикаторів.
5
Встановіть діапазон роботи рації в 160 метрах і перевірте якість зв'язку з власником подібного пристрою. Якщо розмова зрозумілий, то настройка антени більше не потрібна. Якщо надалі ви будете спілкуватися з власниками іншого типу рацій, то необхідно буде дізнатися їх діапазонні смуги, після чого налаштувати заново антену.