Як намотати вихідний трансформатор.

Технологія намотування вихідного трансформатора є досить тонкою роботою, оскільки будь-які неточності можуть призвести до нелінійних спотворень і різниці напруг на первинних обмотках. У зв'язку з цим необхідно спочатку ознайомитися з теоретичною частиною і розрахувати необхідні параметри, після чого приступати до безпосереднього виготовлення.
Вам знадобиться
  • - електрична або ручна дриль;
  • - верстат з укладальником витків;
  • - магнитопровод;
  • - каркас вихідного трансформатора.
Інструкція
1
Приготуйте заздалегідь пристосування для намотування котушок. У примітивному вигляді воно може бути представлено звичайної електричної або ручним дрилем, яка затискається в лещатах. При цьому необхідно змайструвати зігнуту різьбову шпильку, яка зміцнюється в дерев'яних брусках. Ідеальним випадком буде наявність спеціального намоточного верстата з укладальником витків і лічильником їх числа, так як такий пристрій забезпечить максимально щільну рядову послойную намотування.
2
Оберіть вид каркаса вихідного трансформатора, на який проводитиметься намотування. Ви можете придбати промисловий, однак він не завжди підходить і коштує досить дорого. Можете виготовити його самостійно. Для цього скористайтеся склотекстолітів або матеріалом гетинакса з товщиною 1,5-2мм. Найпримітивнішим варіантом буде придбати в магазині сантехніки поліпропіленову трубку з діаметром 20 мм і довжиною 5-6 см. На ній робляться відповідні невеликі поглиблення для намотування проводу.
3
Придбайте магнитопровод для вихідного трансформатора. Якщо судити за якістю роботи, то тип даного матеріал не має істотного значення, проте зручніше за все буде намотувати О-образні стрічкові розрізні муздрамтеатру стрижневого типу. Придбайте необхідний метраж з запасом.
4
Закріпіть секційний каркас вихідного трансформатора на пристосуванні для намотування. Якщо ви скористалися дрилем, то намотайте на свердло ізоляційної стрічки так, щоб каркас тримався щільно і рівно. Закріпіть стрижень муздрамтеатру і почніть намотування. Слідкуйте, щоб дроту не навалювалися один на одного і йшли рівно і пошарово.
5
Намотайте таким способом первинну і вторинну обмотку, після чого з'єднайте їх послідовно. Залийте вихідний трансформатор розігрітим парафіном, який дозволить зімітувати вакуумні процеси. Також можна скористатися епоксидною смолою.