Як приготувати розпушувач.

Для випічки різноманітних кондитерських і борошняних виробів необхідний розпушувач. Він зробить тісто пишним, повітряним і ніжним. Сьогодні в магазинах можна знайти спеціальні суміші для тіста, але досвідчена господиня завжди може зробити розпушувач самостійно.
Вам знадобиться
  • - 4,8 г харчової соди;
  • - 3 г лимонної кислоти;
  • - 12 г борошна.
Інструкція
1
Існують різні розпушувачі для тіста. Вони потрібні для підйому тесту, збільшення його в об'ємі, додання йому м'якою і пористої консистенції, пластичності.
2
Головним розпушувачем в різних видах тіста є сода. Додаючи її, потрібно правильно витримати норми, передбачені рецептурою. При надлишку соди, виріб виходить жовто-зеленого кольору, з'являється неприємний присмак і запах. Тому, краще покладіть її менше, ніж потрібно.
3
Приготуйте суху суміш з харчової соди і лимонної кислоти. Такий розпушувач, при приготуванні маси, обов'язково перемішайте з підготовленою для нього мукою. Після цього вимісити тісто. Порошок, розведений в молоці або воді, втрачає свої якості.
4
Для приготування випічки найкраще використовувати соду, гашене оцтом. Після додавання її вимісити тісто дуже бистро.Прі гасінні виділяється вуглекислий газ, тому вироби виходять повітряними і пористими.
5
Якщо до складу тесту входять кисломолочні продукти або сметана, тоді соду, або приготований розпушувач, спочатку перемішайте з ними. Маса виходить розсипчастою.
6
Легкість прісної випічці надає використання одночасно декількох розпушувачів - соди і горілки. Соду, погашену оцтом, змішайте з кисломолочними продуктами, а одну чайну ложку горілки розмішайте з яйцем, сіллю і цукром.
7
Для розпушення тіста також можна використовувати вуглекислий амоній. Для цього розчиніть його в трохи теплій воді (1 частина амонію на 4 частини води) або молоці. Сухий амоній повинен бути ретельно подрібнений в порошок і просіяний. Великі частини амонію утворюють в тесті великі пори.
8
В якості розпушувачів можна взяти спиртні напої - це лікер, коньяк і ром. Додайте їх в тісто строго по рецептурі.
Корисна порада
Порошок можна приготувати заздалегідь. Зберігайте його в щільно закритій ємності в сухому, захищеному від яскравого світла місці, тоді він добре збереже свої властивості.