Як малювати аксонометрію. аксонометрія Як креслити.

Як зобразити об'ємні тіла на площині паперу? Для цього використовують методи аксонометрии (від грецьких слів «вісь» - axon і «вимірюю» - metreo) або проектування. Найпростіше показати цей принцип на прикладі куба.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу,
  • - олівець,
  • - лінійка,
  • - транспортир.
Інструкція
1
Аксонометрія може бути виконана як в прямокутній проекції, так і в косокутній. Для початку побудуйте куб в прямокутної ізометричної проекції, тобто проектування відбувається перпендикулярно площині проекції і масштаб по кожній осі однаковий. Зазвичай, для простоти коефіцієнт спотворення тут приймають рівним 1. Намалюйте три осі координат. Для цього за допомогою лінійки і олівця намалюйте вертикальну лінію приблизно від середини листа вгору. За допомогою транспортира від цієї лінії відкладіть кут в 120 градусів в обидві сторони і проведіть відповідні лінії. Вийшла вісь координат в просторі. Тепер на цих осях відкладіть однакові відрізки. З отриманих точок проведіть лінії, паралельні осі координат. Для цього знову треба від кожної точки відкласти по 120 градусів в обидві сторони. І на кожному промені за допомогою лінійки відкладіть відрізок тієї ж величини, що і раніше. Тепер з'єднайте отримані точки паралельними лініями. Вийшов куб в прямокутної ізометричної проекції. Вона ще носить назву ортогональної.
2
Щоб отримати прямокутну діаметричному проекцію, збережіть розміри в по будь-яким двох осях, а по залишилася - спотворите в потрібній або довільного ступеня. Фактично куб перетворюється в прямокутний паралелепіпед. Крім прямокутної існують косокутні проекції, при яких проектування відбувається під будь-яким іншим кутом до площини, крім прямого. Розрізняють фронтальну ізометричну проекцію, фронтальну діметріческой і горизонтальну ізометричну проекцію.
3
Для того щоб побудувати фронтальну косокутну проекцію, відкладіть наступні кути між осями: між вертикальної і горизонтальної - 90 градусів, а третю вісь нахиліть щодо вертикальної на 135 градусів. Крім того, допускаються й інші відхилення - на 120 або 150 градусів. Після цього побудуйте проекції аналогічно попередньому випадку, але лише у фронтальній проекції збережіть пропорції. Для горизонтальної проекції пропорції збережіть в горизонтальній площині.
Зверніть увагу
При ізометричних проекціях важко оцінити глибину і висоту малюнка.
Корисна порада
Аксонометрія найчастіше використовують в машинобудівному кресленні і САПР і в комп'ютерних іграх для побудови тривимірних об'єктів і панорам.