Як привчити дитину до режиму дня.

Коли дитина з ранку до вечора знаходиться в садочку, зазвичай проблем з організацією його часу у батьків не виникає. Найчастіше мами і тата вирішують ці завдання, коли діти стають уже школярами. Деякі учні проводять весь день за телевізором або за комп'ютером, інші до приходу рідних з роботи гуляють на вулиці, не торкаючись до уроків. Правильна організація режиму дня школяра вносить в його життя порядок, чіткість і тверду впевненість в благополуччі. Складіть дитячий режим дня відповідно до вікових норм.
Інструкція
1
Враховуйте, що фізіологічна потреба школярів під нічному відпочинку різна. З 1 по 3 клас норма сну дитини становить 10-11 годин, в 4 класі - це 10 годин, з 5 по 7 клас - 9-10 годин, а з 8 по 11 клас - 8-9 годин. Будіть дитину щоранку в певний час без допомоги будильника, так як його звук різко впливає на нервову систему. Нехай ласкаві мамині слова стануть ранковим ритуалом для пробудження і гарного настрою на цілий день. Потім проведіть спільну ранкову зарядку, яка стане джерелом бадьорості. На гігієнічні процедури теж відведіть певний час.
2
Особливу увагу приділяйте харчуванню. Сніданок і інші прийоми їжі протягом дня повинні проходити у відведений для них час. Це сприяє кращому апетиту дитини і правильному травленню. Знайте, що учневі рекомендовано п'ятиразове харчування: 2 сніданки, обід, полуденок і вечерю. Якщо є можливість для організованого шкільного харчування, то скористайтеся цією можливістю або давайте школяреві гроші на другий сніданок. Щоб прийняття сніданку перетворилося на традицію, в однаковий час сідайте всією родиною за стіл, поставивши порцію дитини поруч.
3
Розрахуйте, скільки часу дитина буде проводити за приготуванням домашніх завдань. У 1 і 2 класі вистачить 1:00, в 3 і 4 класах - 1-2 години, в 5 і 6 классах- від 2 годин, в 7 класах - 2-3 години, з 8 по 11 клас - 3-4 годин. Треба, щоб дитина привчився робити уроки сам. Запропонуйте письмові завдання з предметів виконувати в першу чергу, а потім приступати до усних. Увечері перевірте виконання домашніх завдань і допоможіть по необхідності вирішити важкі завдання. Прогулянки повинні займати 2-3 години в день. Допомога по дому, заняття в секціях та гуртках - теж 2-3 години. Важливо, щоб весь день дитини був зайнятий корисними справами.
4
Привчіть дитину з вечора готувати все на завтрашній день: одяг, підручники і т.д. Вечеря зробіть теж сімейною традицією, щоб всі домашні в одне і теж час сідали за стіл. Вечірня трапеза повинна проходити не пізніше, ніж за 2 години до сну. На ніч небажано їсти гострі, жирні страви і пити каву. Щоб уникнути перезбудження дітей перед сном не давайте їм дивитися детективи і бойовики, не дозволяйте грати в галасливі ігри, не розповідайте страшних історій і казок, а також не перевантажуйте думки дитини на ніч етичними бесідами.
5
Відхід до сну повинен бути завжди в певний час, тобто раніше, ніж ляжуть дорослі. Перед сном поговоріть з чадом про минулий день, почитайте йому книжку. Зробіть побажання «На добраніч» і поцілунок вечірнім ритуалом. Якщо дорослі самі будуть дотримуватися розпорядку, то режим дня дитини стане для нього звичною справою. Завдяки чітким розкладом свого часу, дитина буде звикати до порядку, праці, навчиться цінувати свій час, буде розвиватися фізично і морально здоровим.
Зверніть увагу
Бажано, щоб недільні дні школяр присвячував відпочинку.
Корисна порада
Привчайте дитину до розпорядку якомога раніше на власному прикладі. Цьому сприяють сімейні традиції та ритуали.