Як відновити вінчестер.

Вінчестер є самою долгоживущей деталлю комп'ютера. Користувач може поміняти монітор, клавіатуру, мишу, половину системного блоку, але при цьому залишити на місці вінчестер, адже на ньому зберігається інформація. Але в один прекрасний момент він раптом перестає працювати.
Інструкція
1
Насамперед перезавантажте комп'ютер і увійдіть в режим конфігурації BIOS материнської плати комп'ютера. Зайдіть в меню основних налаштувань (його назва може відрізнятися в залежності від виробника BIOS, але воно завжди на першому місці таблиці), і перегляньте, чи мається в списку підключених IDE або SATA (залежно від інтерфейсу) пристроїв ваш вінчестер.
2
Якщо його немає в списку, то вимкніть комп'ютер, відкрийте кришку системного блоку і перевірте надійність кріплення интерфейсного і живлячої кабелів вінчестера. Можна так само спробувати поміняти дроти місцями з свідомо справним пристроєм для перевірки. Якщо в результаті цього вінчестер так і не з'явився в списку підключених пристроїв при наступному включенні, то це може вказувати на несправність контролера жорсткого диска на материнській платі або ж на самому вінчестері.
3
Підключіть вінчестер до іншого комп'ютера і перевірте його виявлення BIOS материнської плати комп'ютера. Якщо пристрій виявилося - несправність в материнській платі вашого комп'ютера. Якщо пристрій так само не видно - несправний контролер, встановлений в вінчестері, і вам необхідно відремонтувати або замінити його. Зробити це найкраще в сервісному центрі.
4
Якщо ж вінчестер визначається BIOS материнської плати, але не видно в середовищі операційної системи, то це вказує на пошкодження інженерної інформації на диску, що відповідає за розмітку. Перш за все, спробуйте відновити вінчестер за допомогою спеціальних утиліт (MHDD, Victoria). При неможливості використовувати ці утиліти (вінчестер ними не визначається) відвідайте сайт виробника вінчестера. Там можуть знайтися спеціальні утиліти для відновлення службових даних («нульовий доріжки») вашого пристрою.
5
Якщо ж після застосування спеціальних утиліт відновити вінчестер не вдалося - значить, він пошкоджений фізично і подальша його нормальна робота неможлива.