Як поводитися в дні посту.

Церквою встановлено чотири тривалих поста: Великий - перед Великоднем, Різдвяний - перед святом Різдва Христового, Успенський та Апостольський, або Петрів піст. Крім того, існують чотири одноденних посту - два в Святвечір, і по одному в день Усікновення глави святого Іоанна Предтечі і в день Воздвиження Хреста Господнього. Постити православні християни зобов'язані також в середу і п'ятницю кожного тижня.
Інструкція
1
Сенс поста - духовне вдосконалення людини і звернення його до Бога. У цей період ви повинні частіше молитися, відвідувати церковні служби, утримуватися від шкідливих звичок (розпивання спиртних напоїв, куріння, лихослів'я тощо) та розважальних заходів (різних ігор, видовищ, танців і т.д.). Постарайтеся не допускати в свою душу злість і гнів і найголовніше - знайдіть можливість допомогти чим-небудь нужденним людям. Незважаючи на те, що ви повинні більше часу приділяти молитвам і раденье про свою душу, церква вважає великим гріхом лінь і небажання працювати протягом шести днів.
2
У дні посту необхідно утримуватися від інтимних стосунків. Не звершується в цей час і обряд вінчання.
3
Під час посту заборонені м'ясо, риба (є винятки), яйця, молочні продукти, макарони і кондитерські вироби, в складі яких є яйця і молочні продукти.
4
Приймати їжу слід тільки один раз в день - після вечірньої служби в церкві. Дозволені: рослинні продукти (овочі, фрукти і сухофрукти), засолені, мариновані та квашені овочі та фрукти, сухарі і сушки, горіхи, гриби, ягоди, чорний і сірий хліб, всі каші на воді, бобові культури, в окремі дні риба і рибні продукти, а також киселі, компоти, мед, чай, прянощі і рослинні масла (в окремі дні не дозволяються). Послабити строгість цього меню можна з благословення священика вагітним жінкам, хворим людям, літнім і тим, хто в цей час перебуває в дорозі.
5
Протягом багатоденного посту (сім тижнів Великого посту, 40 днів - Різдвяного, два тижні - Успенського і від восьми днів до шести тижнів - Апостольського) існують п'ять ступенів суворості посту: повне утримання від їжі, їжа всухом'ятку, гаряча їжа без масла, гаряча їжа з рослинним маслом і дні, коли дозволено їсти рибу. Під час найбільш тривалого посту особливі строгості припадають на першу і останню його тиждень, а в дні великих свят, які припадають на пост, на столі може з'являтися риба. На перший погляд це досить складно, адже здається, що доведеться голодувати. Але люди, які витримували пост, в один голос стверджують, що їсти не хочеться, що насправді все продумано: людина, постуючи, не послабляє свої сили, а набуває особливої легкість і бадьорість.
Зверніть увагу
Коли розмова заходить про правила поведінки під час посту, перше, на що звертають увагу далекі від релігії люди, - це утримання в їжі. І дійсно заборони на вживання окремих видів їжі в православному світі досить суворі. Але якщо ви вирішили повернутися до старовинних традицій і спробувати витримати піст, майте на увазі, що якщо перед вами стоїть одна мета - чогось не є в певний проміжок часу, то краще виберіть яку-небудь дієту і худніть на здоров'я.