Навіщо потрібні податки. для чого потрібен прибутковий податок.

Мита і збори з'являються разом з появою державного управління. Відомо, що в Стародавньому Єгипті, в другому тисячолітті до нашої ери, стягувалися податки, необхідні для утримання величезного бюрократичного апарату цієї держави.
Податками називаються обов'язкові, встановлені законом внески до державного та місцевого бюджету, в державні та недержавні фонди. Вони надзвичайно різноманітні за способом стягнення, по об'єкту обкладення, за цільовим призначенням. Однак загальний зміст будь-якого з них в тому, щоб забезпечувати господарську діяльність держави. Державі, як будь-якому великому господарству, потрібні працівники. Це рахівники, керуючі, лікарі, вчителі, охоронці. Крім внутрішніх справ, у держави є економічні та політичні відносини з сусідами, тому потрібен зовнішньоекономічний апарат, дипломати, армія. Все це міститься за рахунок податків. Кожен громадянин платить прибутковий податок, що йде в державний бюджет. Туди ж прямують збори від торгівлі (податок на додану вартість), який виплачують комерційні організації з кожної операції купівлі-продажу. До держбюджету йдуть акцизи - збори від продажу товарів широкого споживання (сіль, алкоголь та ін.). Також встановлені збори за оформлення документів: паспортів, віз, за реєстрацію юридичних осіб, за реєстрацію прав на власність. З фізичних осіб стягується встановлена сума за право займатися підприємницькою діяльністю. Місцеві бюджети отримують податки від власників і користувачів землі, від власників житла та транспортних засобів, як від юридичних, так і від фізичних осіб. Кожен працюючий громадянин робить відрахування в пенсійний фонд (зараз можна вибирати між державним і недержавним), і фонд медичного страхування. Зібрані кошти формують фінансові ресурси для виконання функцій та актуальних завдань суспільства. Тобто, щоб громадяни могли жити в безпеці, працювати, отримуючи справедливу оплату, мати можливість лікуватися, навчати своїх дітей, їздити по хороших дорогах, займатися підприємницькою діяльністю, одержувати пенсію. Актуальні завдання формулюються в державних цільових програмах (розвиток нанотехнологій, підтримка сільського господарства і т.п.). За допомогою системи податкової звітності держава здійснює контроль господарської діяльності як окремих громадян, так і організацій. За допомогою надання податкових пільг заохочуються окремі види діяльності, необхідні суспільству в даний момент. Нарешті, податки допомагають перерозподіляти кошти між різними категоріями населення.
Ринки існували по всьому світу, на всіх етапах розвитку суспільства. Ярмарок, базар, ринок залучали безліч людей, для деяких поїздка туди служила розвагою, навіть святом.
У ринку є кілька дуже важливих функцій - информирующая, ценообразующая, посередницька, регулююча, стимулююча, оздоровлююча. Підприємництво, можливе при ринковій економіці, дає більше робочих місць, більше товарів і послуг, більше зростання і продвіженія.Весь ринок побудований на тому, що хоче покупець, а не на тому, що пропонує бізнес. Удачу має той продавець, який розуміє бажання і потреби людей. Тому ринок чуйно реагує на ваші потреби. Вартість товару на ринку визначається з розрахунку того, скільки покупець готовий заплатити за нього. Дуже часто виробники, які прагнуть продати свою продукцію, готові знижувати ціни або міняти схеми продажі.Правітельство може втрутитися в роботу ринку, якщо виникають: дефіцит, деформація ринку, монопольний, керований або олігополістичнихринок. В деяких випадках воно може приймати нові закони, підвищувати податки, вводити ліцензування. Не завжди це призводить до поліпшення ситуації. Вільний ринок має бути відкритим - це збільшує асортимент, посилює конкурентну боротьбу, знижує ціни. Все це сприятливо для покупателей.Все ви - покупці на ринках і в магазинах впливаєте на виробництво товарів і послуг. Тому і ярмарки вихідного дня, де сільгоспвиробники вивозять свою продукцію; і базарчики, де торгують бабусі-пенсіонерки всякими дрібницями; і постійні ринки, де можна знайти все, що завгодно важливі для визначення вашого купівельного спроса.Для деяких людей ринки володіють особливою привабливістю - вони люблять сам процес торгівлі, спілкування з лукавими продавцями. Їх вабить яскравість і різноманітність пропонованої продукції, відчуття свята, ярмаркові заклики і вмовляння. Діти завжди з нетерпінням чекають поїздки на ринок, щоб випросити якусь дрібничку. Дорослі - ті ж діти, тільки великі, тому і використовують базари і ярмарки для своєї розваги, попутно купуючи кілька потрібних речей.