Як виростити кімнатну пальму з кісточки.

У домашніх умовах прекрасно ростуть і розвиваються фінікові пальми і Вашингтонія. Звичайно, можна придбати рослину і в квітковому магазині, але дуже часто, вирощені в тепличних умовах, вони починають хворіти і чахнути, коли їх приносять додому. Існує прекрасний спосіб розмноження пальми - виростити її з кісточки. Рослина, посаджене таким чином, найкраще адаптується до кімнатних умов.
Вам знадобиться
  • - насіння пальми;
  • - епін;
  • - вода кімнатної температури;
  • - живильне грунтосуміш;
  • - невеликий горщик ;
  • - поліетиленовий пакет, лутрасил або скло.
Інструкція
1
Насіння рослини можна придбати в спеціалізованому магазині; зазвичай в пакетику знаходиться 2-4 кісточки. Оболонка насіння досить міцна, тому їх потрібно скаріфіціровать. Трохи надпілов її пилочкою або напилком, але не перестарайтеся. Робити це потрібно дуже обережно, щоб не пошкодити насінину.
2
Покладіть кісточки в розчин епін на пару годин, а потім замочіть їх на добу у воді кімнатної температури (деякі квітникарі-любителі замочують насіння пальми в молоці, вважаючи, що вони проростуть швидше). Ви можете провести експеримент зі своїми майбутніми рослинами. Половину кісточок замочіть у воді, а другу частину - в молоці.
3
Приготуйте поживний субстрат. Візьміть дернову, листову грунт, перегній і пісок в пропорції (2: 1: 1: 1/5) або скористайтеся готовим грунтом для пальм. Наповніть землею стаканчики (краще використовувати непрозорі, так як світло несприятливо діє на корінці). Субстрат зволожите і посадіть у нього замочені кісточки вертикально.
4
Пальми - рослини теплолюбні, тому вони добре розвиваються у вологому і теплому середовищі. Влаштуйте міні-тепличку. Надіньте на горщик з посадженими кісточками поліетиленовий пакет, накрийте лутрасилом або склом і поставте поруч з радіатором опалення. Тепер вам варто набратися терпіння, оскільки перші сходи будуть з'являтися через місяць-півроку.
5
Горщики з насінням періодично провітрюйте, з плівки або скла видаляйте конденсат. Поверхня ґрунту зволожуйте.
6
Через місяць після того, як з'являться сходи, пересадите сіянці на постійне місце. Догляд за маленькими рослинами полягає в регулярному поливі, обприскуванні. Два рази на місяць підгодовуйте пальму розчином спеціальних добрив, які можна придбати в будь-якому квітковому магазині і через 2-3 роки вашу квартиру прикрашатиме чудова декоративна рослина.