Як проводити лікування артрозу.

Лікування артрозу слід починати при появі перших ознак захворювання - неприємні відчуття в суглобах можуть супроводжуватися болями різного ступеня інтенсивності, похрускування, клацанням, тимчасовим обмеженням рухливості.
Інструкція
1
купирующиеся гострі напади артрозу холодними або крижаними компресами, охолоджуючими гелями, прийомом анальгетиків.
2
Почніть консервативне лікування з фізіотерапевтичних методів - це основний напрямок в лікуванні артрозу. Застосування електрофорезу з лікарськими препаратами і грязьових аплікацій впливає на обмінні процеси в хрящовій тканині суглоба, знижує темпи руйнування або запобігає їх повністю, знімає больові відчуття. Ультразвукове і мікрохвильове вплив на пошкоджені суглобові хрящі часто застосовується при лікуванні пацієнтів похилого віку, виключаючи тих, хто має захворювання серця і гормональні порушення.
3
Прийом лікарських препаратів відбувається строго під контролем лікаря - це можуть бути нестероїдні протизапальні засоби, хондропротектори (покращують обмін речовин в суглобі, сповільнюючи його руйнування), інгібітори протеолітичних ферментів і т.д.
4
Пройдіть процедуру штучного мастила суглобів - у великі суглоби вводять лікарські препарати (гемодез) разом з гідрокортизоном. Декількох ін'єкцій (зазвичай 4-6) достатньо для того, щоб знизити деструкцію і деформацію хряща.
5
У домашніх умовах спробуйте зняти біль і неприємні симптоми за допомогою методів народної медицини: робіть компреси, застосовуйте мазі, ванни (гірчичні, імбирні, скипидарні), пийте трав'яні відвари (суниці, лопуха, шипшини, барбарису, хвоща і т .буд.).
6
Слідкуйте за вагою - зайві кілограми дають значне навантаження на суглоби. Необхідно перебудувати режим харчування, змінити раціон, нормалізувати обмін речовин - вживайте продукти, багаті клітковиною, що допомагають налагодити травлення, полівітаміни.
7
Виконуйте вправи з комплексу лікувальної гімнастики - згинайте ноги в колінах, виконуйте обертання в тазостегновому суглобі, махи руками. Вибирайте спокійні види спорту, які не дають значне навантаження на суглоби - плавання, ходьба, гімнастика, їзда на велосипеді.
8
Для лікування артрозу корисно включити в комплекс лікувально-оздоровчих заходів відвідування російської лазні - парове вплив сприяє виведенню солей і зайвої рідини, токсинів і шлаків.