Як прибрати фоновий шум.

Домашня звукозапис - привабливий і перспективний процес, що дозволяє в домашніх умовах записати пісню, голосове привітання або ж подкаст в ваш блог. Можливості домашнього звукозапису практично необмежені. Тим не менш, багато в процесі запису звуку стикаються з небажаними фоновими шумами, яких майже неможливо уникнути, якщо ви записуєтеся не в студії зі звукоізоляцією, а в квартирі, на звичайний динамічний мікрофон.
Інструкція
1
Крім шумів, створюваних безпосередньо в вашому домі, існують шуми, створювані електронним фоном в кабелях і роз'ємах мікрофонів і музичних інструментів. Якщо від першого типу шумів ще можна позбутися, записуючись в приміщенні, повному м'яких подушок, килимів і ковдр, надягаючи м'яку взуття та вішаючи в кімнаті записи звукопоглинальні матеріали, то від другого типу шумів можна позбутися тільки комп'ютерним шляхом.
2
Найкраще робити запис у професійній програмі Cool Edit Pro. Записуючи трек, зробіть на початку доріжки невелику ділянку, в якому стоїть повна тиша, щоб програма записала зразок фонового шуму, який вона згодом візьме за основу, усуваючи шум на фоні запису.
3
Після закінчення запису файлу відкрийте меню Effects і виберіть розділ Noise Reduction. Відкриється вікно, в якому можна регулювати різні параметри придушення шуму.
4
На трек-лінії виділіть початковий фрагмент, на якому не записано нічого, крім фонового шуму. Встановіть наступні значення в Noise Reduction - FFT Size = 8192, Precision Factor = 10, Smoothing Amount = 1, Transition width=0, Spectral Decay Rate = 0.
5
Після цього клацніть на фразу Get profile from selection і закрийте вікно, застосувавши зміни. Виділіть запис цілком, знову відкрийте фільтр Noise Reduction і натисніть Remove noise.
6
Щоб прослухати тільки фоновий шум і визначити, чи потрапили в нього частки самого запису, натисніть Keep only noise. Якщо запис потрапив в шум, який ідентифікує фільтр, ще більше відрегу-. Натисніть ОК, щоб ліквідувати шум.