Як розпізнати симптоми сказу у людини.

Ризик заразитися сказом після укусу будь-якої тварини є завжди, тому важливо вчасно провести профілактичні заходи та уважно стежити за станом потерпілого. Захворювання небезпечне імовірним летальним результатом, а лікувати його доведеться довго.
Інструкція
1
Враховуйте тривалість інкубаційного періоду - перші симптоми захворювання можуть проявитися не відразу, а протягом декількох днів (від 10 до 90). Дуже рідко відзначаються випадки, коли тривалість інкубаційного періоду становила один рік, але це цілком можливо. Тривалість інкубаційного періоду безпосередньо залежить від місця укусу - чим ближче воно розташоване до мозку, тим швидше можуть проявитися перші симптоми.
2
Слідкуйте за місцем укусу - воно може почервоніти і трохи припухнути. Іноді людина відзначає виникнення тягнуть і ниючих болів в місці пошкодження, укус може трохи свербіти.
3
Найперші симптоми сказу легко переплутати зі звичайним нездужанням - людина втрачає апетит, у нього може боліти голова, трохи підвищитися температура тіла. З'являється відчуття втоми при відсутності помітних перевантажень, можуть виникнути диспепсичні явища (нудота, блювота), іноді буває нежить і кашель.
4
Водобоязнь - один з найяскравіших і показових симптомів сказу у людини. Постраждалий може раптово почати відчувати незрозуміле відчуття страху перед водою - відмовлятися пити, купатися, а потім і зовсім впадає в паніку при одному тільки вигляді води.
5
Світлобоязнь - спочатку просто важко дивитися на світ, потім починають з'являтися судоми від будь-яких подразнень. Хворобливі спазми сковують горло, обличчя, зводять кінцівки.
6
Гарячкові напади можуть змінюватися раптовим сильним збудженням, людина починає проявляти необґрунтовану агресію, поводиться дуже буйно, його мучать галюцинації. Людина не розуміє, де він знаходиться, намагається кудись бігти, нападає і поводиться неадекватно. Іноді ця стадія відсутня.
7
Підвищене слиновиділення виникають у випадку, якщо вірус сказу вразив слинні залози. Іноді все тіло покривається рясним липким потом. В періоди збудження людина може померти від зупинки серця.
8
Паралічі слідують відразу за судомами і змінюють їх - це остання стадія захворювання, за якою зазвичай слід смерть. Людина заспокоюється, стає млявим і апатичним, з'являються паралічі кінцівок і парези черепно-мозкових нервів. Раптовий параліч дихального і серцевого центру стає причиною смерті хворого.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=9FRRWQS1qAQ