Як прибрати вокал. Як змінити голос і зберегти.

Зазвичай люди воліють слухати пісні, в яких є все - і аранжування, і голос. Однак бувають випадки, коли потрібно тільки мелодія якої-небудь пісні без вокальної партії, а знайти інструментальний варіант в готовому вигляді не виходить. Такі треки зазвичай потрібні для різних презентацій, музичного супроводу відеороликів, караоке, і багато чого іншого. Існує спосіб вирізати вокальну партію з пісні, залишивши тільки мелодійну партію, і складається цей спосіб у використанні Adobe Audition з плагіном Center channel extractor.
Вам знадобиться
  • Adobe Audition
Інструкція
1
Запустіть програму і відкрийте в ній потрібний аудіотрек. Найкраще буде, якщо вокальна партія у пісні по панорамі розлучена чітко по центру між правим і лівим каналом. Відкривши в програмі потрібну пісню, зайдіть в меню Effect і відкрийте розділ Stereo Imagey.
2
Виберіть плагін Center channel extractor, щоб відкрилося вікно плагіна. Підберіть відповідні настройки витягу з треку центрального вокального каналу. Редагуючи параметри, домагайтеся того, щоб фонограма, що залишилася після вирізання вокалу, була максимально природною.
3
Натисніть на кнопку Extract audio from ... і вкажіть, звідки потрібно витягти запис - з центру, з лівого каналу, з правого каналу або з іншої області. Вкажіть той варіант, де в вашому треку розташований вокал. Він може бути розташований в середині між каналами, а може бути зрушене вліво або вправо.
4
Потім відредагуйте розділ очистки частот Frequency Range. Виберіть, які частоти потрібно видалити - чоловічий голос, жіночий голос, басовий діапазон або повний спектр частот голосу.
5
Потім задайте рівень центрального каналу. Переважно встановлювати -40dB.
6
В розділі Descrimination settings зробіть загальні настройки звучання і остаточно очистіть і подредактіруйте трек. Відредагуйте пункти crossover (93-100%), phase discrimination (2-7), amplitude discrimination (0,5-10) та інші параметри.
7
Підберіть настройки, найкраще очищають фонограму від голосової партії.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tEoXrum2dlE