Як використовувати звукові доріжки.

Все розробники комп'ютерного софта прагнуть зробити свій продукт багатофункціональним і досить зручним для будь-якого користувача. У цьому контексті ідея «звукових доріжок» виглядає особливо вдалою, оскільки відкриває величезний функціонал самих різних напрямків, і при цьому дозволяє працювати з ним без зайвих труднощів.
Інструкція
1
Звукові доріжки можна прикріплювати до відеофайлами. Більшість найпопулярніших програвачів вільно розпізнають кілька варіантів озвучення ролика. Це вкрай зручно для творців рип-версій фільмів і звичайних користувачів. Наприклад, скачавши фільм і почувши неякісний російський дубляж, ви (при достатньому знанні англійської або наявності субтитрів) можете переключитися на альтернативний аудіотрек і подивитися залишок фільму з оригінальними голосами акторів або в іншому перекладі. Щоб самостійно додати доріжку до відеофайла вам знадобиться спеціальний редактор (кількість яких перевалює за кілька десятків) і, власне, аудіотрек. У випадку, якщо ви хочете подивитися відеофільм із зовнішньою звуковою доріжкою (кіно і звук лежать окремими файлами), то в багатьох програвачах існує функція так і названа: «Підключення зовнішньої звукової доріжки».
2
аудіотрек можна комбінувати - накладати один на одного. У першу чергу це відноситься до музики, проте та ж технологія застосовується і в аматорському озвучуванні кінофільмів. Найбільш зручною програмою для редагування є Adobe Audition версії 3.0 і вище. Вона пропонує мультитрековий стіл, на якому ви можете вирівняти аудіофайли відносно один одного, редагувати кожен окремо і записувати щось додатково. Після всіх змін варто натиснути на клавішу «Експорт», і кілька доріжок будуть поєднані в одну і збережені на диску в зазначеному форматі. Щоб додати файл у новий проект просто «перетяните» його з папки на екран програми.
3
Перед використанням вийшла доріжку варто відредагувати. Робити це, знову ж, вельми зручно в Audition. Софт вважається професійним, а тому ви зможете знайти для нього безліч відеоуроків та інструкцій щодо коригування звуку. Навіть якщо при записі використовувався дешевий вугільний мікрофон, комп'ютерна редактура допомагає зробити звук насиченим; важливо також вирівняти гучність звуку і баланс частот; не варто забувати про видаленні перешкод. Дані заходи дозволяють зробити підсумковий аудіофрагмент набагато більш яскравим і приємним слухачеві.
Музичний трек за своєю будовою подібний листкового торту, де коржами є звукові доріжки, а прошарком - «смачні» ефекти звукового редактора. Професійний запис рідко відбувається наживо, звичайно звукорежисери використовують метод накладення однієї доріжки на іншу, в результаті чого народжується повноцінна композиція. У музичних колах ця процедура називається зведенням. З персональним комп'ютером будь-хто зможе відчути себе маленькою «зіркою», записується в домашній студії, так як створити звукову доріжку не німий дуже просто.
Вам знадобиться
  • Служба «Звукозапис», звукові редактори.
Інструкція
1
Якщо вам необхідно створити тільки одну звукову доріжку, наприклад, для запису голосового повідомлення, лекції, конференції, живого виступу або гри одного музичного інструмента, то можна скористатися стандартними програмами комп'ютера. Зайдіть на робочому столі в меню «Пуск». Далі перейдіть в розділ «Програми». Клацніть службу «Стандартні». У висунувшись довгому списку виберіть службу «Звукозапис». Це найпростіша однодоріжковий програма для звукозапису, створена компанією Microsoft спеціально для любителів. Після цього з'явиться компактне віконце з єдиною кнопкою «Почати запис».
2
Перед початком запису переконайтеся в тому, що підключити мікрофон пристрій, вбудоване або зовнішнє. Для цього зайдіть в меню «Пуск» в папку «Панель управління». Потім виберіть службу «Звук». У новому вікні перейдіть по середній вкладці «Запис». Далі знайдіть пристрій «Мікрофон» і клацніть по ньому правою кнопкою миші. У додатковому списку натисніть «Включити». Внизу вікна клацніть «Ok». Також налаштуйте баланс гучності в розділі «Гучність». Вхід до нього розташовується у вигляді маленького значка з малюнком динаміка, поруч з відображенням часу на робочому столі.
3
Поверніться до віконця «Звукозапис» і клацніть по кнопці «Почати запис». Звук почне записуватися. Зупиніть процес запису, натиснувши кнопку «Зупинити», яка з'явиться на місці кнопки «Почати запис». Автоматично виникне нове вікно «Зберегти як». У першому полі задайте ім'я файлу, в другому його тип. В огляді знайдіть папку, яка підходить для зберігання «свіжого» треку. Далі натисніть кнопку «Зберегти». Якщо потрібно, вкажіть ім'я виконавця та назва альбому, клікнувши по синім текстових посиланнях в нижній частині вікна «Звукозапис».
4
Дізнайтеся також, як включити звукову доріжку в Многодорожечной звуковому редакторі, або секвенсорі. Вам потрібно придбати будь-яку відому безкоштовну, або недорогу програму для запису музики - Nero Wave Editor, Audasity (безкоштовний редактор), Gold Wave і т.д. Якщо дозволяє бюджет, то купіть професійну програму - Steinberg Cubase, Adobe Audition, Cakewalk Sonar, Logic Pro (для ОС Mac) та ін. Усередині кожної програми є свій інтерфейс. Він, звичайно, різниться, але в цілому основа залишається однаковою.
5
Запустіть будь-який з перерахованих редакторів звуку. Відкрийте у верхньому рядку-меню розділ «Файл». Виберіть команду «Створити», після чого в робочій області програми з'явиться порожня доріжка для запису звуку. Щоб почати звукозаписний процес, натисніть в панелі інструментів запису і програвання на кнопку "Record", на якій зазвичай зображена червона крапка. Записуваний на доріжку звук буде приймати форму хвилі. Клацніть кнопку "Stop", щоб зупинити звукозапис. Перша доріжка зі звуком буде готова. Для того, щоб створити ще одну звукову доріжку, знайдіть службу вставки. Вона зазвичай розташовується в меню «Правка». Клікніть «Додати звукову доріжку». Після цього включиться ще одна доріжка. Коли трек буде готовий, обробіть його ефектами і збережіть в меню «Файл» - «Зберегти як».