Як уберегтися від вірусу гепатиту.

Вірус гепатиту С (ВГС) передається через заражену кров, набагато рідше він потрапляє в організм статевим шляхом. Щоб не захворіти на гепатит С, потрібно дотримуватися елементарних заходів безпеки.
Інструкція
1
Щоб уберегтися від гепатиту С, бажано мати тільки одного сексуального партнера. При цьому, у міру можливостей використовувати бар'єрну контрацепцію (презервативи), особливо якщо ви знаєте, що ваш партнер інфікований ВГС. Приблизно раз на рік здавати аналізи.
2
Не рекомендується користуватися чужими зубними щітками, ножицями, щипцями для кутикули та іншими манікюрними приладдям, бритвеними приладами. Намагайтеся не використовувати той же посуд, якою користувався ВГС-інфікований: його губи або ясна можуть мати мікротріщини, які кровоточать, так як вірус гепатиту С передається через кров.
3
Розвитку вірусу гепатиту С сприяють інші захворювання, що передаються статевим шляхом. Вони порушують мікрофлору статевих органів і знижують імунітет.
4
Не вживайте наркоктіческіе речовини, якщо не можете позбутися залежності, не використовуйте чужі голки. Навіть для прийому ліків не користуйтеся голками, які були у вжитку. Якщо ви вирішили зробити татуювання або пірсинг - вибирайте не підпільного майстра, зверніться в салон, стежте щоб фахівець, який буде з вами працювати, використовував одноразові рукавички і голки.
5
Зробіть щеплення від гепатиту А і В. Якщо у вас виявили ВГС, ці щеплення теж необхідні. Знайдіть собі лікаря і дотримуйтесь його рекомендацій. Не займайтеся самолікуванням за народними методами. Будь-який засіб, яке захочете випробувати на собі, обговоріть з фахівцем. Відмовтеся від алкоголю, обмежте доступ сторонніх до ваших предметів особистої гігієни. Охороняйтеся за допомогою презервативів, щоб не заразити свого статевого партнера. Вірус гепатиту С найчастіше потрапляє в організм разом з кров'ю, а не статевим шляхом, проте додаткові заходи захисту не завадять.