Як здійснювати профілактику грипу під час вагітності.

Проблема грипу та гострих респіраторних інфекцій під час вагітності залишається актуальною протягом усього терміну. Адже віруси-збудники інфекцій часто призводять не тільки до виникнення захворювання з усіма притаманними йому проявами, а й в ранні терміни вагітності можуть викликати пошкодження несформованого організму дитини.
Інструкція
1
Ще на стадії планування вагітності для жінок дітородного віку бажана вакцинація проти грипу. Своєчасне використання цього препарату, особливо в тих випадках, коли вагітність запланована на сезон масового розповсюдження грипу і ГРВІ, у багатьох випадках дозволяє попередити виникнення захворювання за рахунок формування якісного імунної відповіді.
2
Після настання вагітності для жінки рекомендується здорове харчування по складу, калорійності і насиченості вітамінами забезпечує нормальне продовження вагітності та розвиток неспецифічних захисних факторів (інтерферон організму, активні клітини імунної пам'яті).
3
Під час масових спалахів респіраторних інфекцій та грипу для вагітних залишаються ефективними рекомендації, які радять не відвідувати масові заходи з великим скупченням народу, своєчасно використовувати засоби індивідуального захисту - марлеві пов'язки.
4
Бажано при вагітності використовувати препарати, що сприяють активізації системи гуморального і клітинного імунітету організму, але ці ліки повинні використовуватися після консультації лікаря.
5
Також не слід самостійно приймати препарати, що забезпечують вироблення захисних антитіл - вони можуть надавати несприятливий вплив на перебіг вагітності і ставати причиною алергічних захворювань у дитини після народження. Краще використовувати в цьому випадку рослинні препарати з арсеналу народної медицини, які зарекомендували себе як хороші захисні засоби - цибуля, часник, малина.
6
При виході з будинку вагітні повинні змащувати носові ходи оксоліновою маззю, а після повернення додому ретельно мити руки, промивати слизисті розчинами морської солі або препаратами аналогічної дії (Хьюмер, аква-маріс). Потім носові ходи повинні знову змазуватися оксоліновою маззю.
7
При захворюванні будь-якого з членів сім'ї слід обов'язково ізолювати хворого і активно використовувати вологе прибирання приміщення і провітрювання, але переважніше відправити вагітну жінку в інше місце на час одужання домочадців.