Як зробити маску птиці.

На Новий Рік прийнято влаштовувати різні маскаради і карнавали. Маска є невід'ємною частиною будь-якого карнавального костюма. Головне і єдина вимога до неї - яскравість і декоративність.
Вам знадобиться
  • - клей ПВА;
  • - газета;
  • - щільний папір;
  • - папір-крафт;
  • - х/б тканину або бинт;
  • - ножиці;
  • - вазелін;
  • - пензлика;
  • - застигаюча на повітрі глина.
Інструкція
1
Якщо вам потрібно змайструвати довговічну маску, якою можна буде користуватися кілька разів, зробіть такий спосіб. Для початку потрібно виготовити основу: намажте особу вазеліном і накладіть м'яку глину. Проробіть дірки для очей, носа і рота. Коли форма застигне, акуратно зніміть її, всередину покладіть валик з одягу (щоб маска не села). Розріжте або порвіте газету на невеликі шматки, намажте модель маски вазеліном і наліпити шматки газети, рясно промащуючи клеєм. Це перший шар.
2
Тепер обклейте маску рештою газетними шматочками. Акуратно розгладжуйте кожен шматок, намагайтеся позбутися від пухирців повітря. Третій шар повинен бути виконаний з використанням щільного паперу і густого клею. Його постарайтеся створити з ще більшою ретельністю. Знову наклейте газету. П'ятий шар найскладніший - потрібно обклеїти маску нарізаною тканиною, вимоченої в клеї. Слідкуйте, щоб не з'являвся не потрібен вам рельєф.
3
Тканью можна «виліпити» майбутні особливості маски птиці (за бажанням). Знову наклейте звичайний папір, зверху - щільну. Завершальний шар повинен бути виконаний щільної білої, розмоченою у воді, папером. Зітріть зайвий клей, залиште маску сушитися на формі протягом 3-4 днів. Після цього можна додати різної бахроми, наклеїти кольорову тканину, приробити дзьоб, пір'я. Не забудьте приклеїти зав'язки.
4
Можна виготовити маску схожим чином, але простіше. Виліпити форму з пластиліну, надайте їй будь-який рельєф і розмір. Обклейте папером, змоченою в клеї в 5-7 шарів. Залиште сушитися. Після повного висихання, акуратно зніміть маску з форми і виконайте всі потрібні отвори. Загрунтуйте виріб гуашшю потрібного кольору, змішаної з невеликою кількістю клею ПВА. Після висихання фарби, прикрасьте маску так, як вам хочеться. Не забудьте приробити дзьоб і пір'я. Дзьоб виготовляється зі звичайного картону і клеїться на місце носа.