Як розсадити виноград.

Багато любителів-городники і досвідчені виноградарі з давніх пір і з великим успіхом вирощують на ділянках різні сорти винограду. Від того, наскільки правильно розташовані виноградні кущі залежить кількість і якість вирощеного врожаю. Як же правильно розсадити виноград?

Інструкція
1
Вибір місця для вирощування винограду залежить від клімату і природних умов. Якщо це середня і північна зона, тоді слід розмістити виноградник на вільному і просторому місці, обгородивши територію чагарниками і деревами. Набагато важче тим, у кого влітку часті дощі і досить вологий клімат. В цьому випадку необхідно розсадити кущі на достатній відстані один від одного, забезпечуючи їм вільне провітрювання і прогрів (а також кущі не повинні затінювати один одного). Рекомендується при таких умовах висаджувати виноград на схилах пагорбів і насипних грядках, таким чином, ви уникнете скупчення води.
2
У перші роки після посадки виноградника, його ні в якому разі не можна обрізати, необхідно регулярно прополювати, підгодовувати і розпушувати. Полив проводиться тільки при необхідності, якщо видалося посушливе літо. Якщо у вас відсутня можливість поливу, постарайтеся вибрати місце з найбільш близьким заляганням грунтових вод. Уміло Розсадіть виноградник, використовуючи при цьому дощі і весняну вологу, в міжряддях накрийте землю чорною плівкою або мульчируйте травою.
3
Стандартна форма розсадки винограду для східної частини, де зазвичай немає проблем з водоймами - лози повинні бути на відстані два метри один від одного і відстань між рядами має становити три метри. Але досвідчені виноградарі рекомендують висаджувати одну лозу на дев'ять квадратних метрів для винограду з великими і щільними гронами в південних районах. У гірських районах і більш холодних місцевостях, виноград з мізерним плодоношенням, потрібно висаджувати наступним чином, щоб домогтися кращої врожайності - одна лоза повинна розташовуватися на 5,6 квадратних метрів.
4
Більшість виноградарів розсаджують лози винограду на відстані 2,4 метра один від одного, ширина міжрядь складає рівно стільки ж. Якщо на вашій ділянці є проблеми з водою, забезпечте винограду додатковий простір, щоб коріння могли отримувати достатню кількість води і поживних речовин.