Як зберегти тюльпани взимку. Як зберігати цибулини тюльпанів в зиму.

Тюльпан - цибулинна багаторічна рослина, яка виростає до 70 сантиметрів у висоту. Має невелику кількість листів, покритих воском, і велика квітка з шістьма пелюстками. Правильне зберігання цибулин тюльпанів у зимовий період забезпечить багате цвітіння в новому сезоні. Так як же правильно зберегти тюльпани взимку?
Інструкція
1
Цибулини тюльпанів потрібно викопувати відразу ж після того, як повністю пожовтіє і зів'януть листя. Зазвичай це роблять до середини червня. Чешуйка на цибулині в цей період набуває світло-коричневий колір. При щорічній викопке утворюються хороші, здорові цибулини, які мають приріст у вигляді дітки. При більш пізньої викопке якість цибулин погіршується, це позначається на зниженні достоїнств вигонки. Якщо залишити цибулини на зиму в грунті, в наступному році ви отримаєте менше діток, а квіти стануть дрібніше.
2
Після того як цибулини прибрані, внесіть необхідні добрива та перепашіте грунт. Викопані цибулини просушіть в добре провітрюваному місці в тіні при температурі 25-30 градусів протягом десяти днів, вологість повітря повинна складати 50%. Після цього очистіть їх від луски, старих корінців та землі, розсортуйте за розміром. До першого сорту відносяться цибулини, діаметр яких досягає чотирьох сантиметрів і більше. До другого - від трьох до чотирьох сантиметрів. До третього можна віднести цибулини розміром від двох до трьох сантиметрів у діаметрі.
3
Потім розсортовані цибулини складіть у тару з піском або паперові пакети і зберігайте в приміщенні з регульованим температурним режимом і хорошою вентиляцією. При зберіганні важливо не допустити пересихання цибулин (тюльпани з пересохлих цибулин будуть гірше цвісти), але в той же час небезпечна надмірна вогкість.
4
Зберігайте цибулини тюльпанів в один-два шари, кожен сорт повинен знаходитися в окремій тарі. Перші три тижні температура у сховищі повинна досягати 20-25 градусів при відносній вологості повітря 70-80%. Поступово знижуйте температуру до 15-18 градусів і доведіть до 12 градусів. Відносна вологість повітря повинна становити 60-70%. Таким чином, зберігайте цибулини до настання сезону посадки. Висока температура в період формування нирок значно прискорить її розвиток і посприяє більш ранньому цвітінню.