Як виростити глід.

Глід - досить красиве рослина з ошатними кущами, щедро порослими яскравими червоними ягодами. Вирощують глід вже багато десятків років, воно користується своєю популярністю за невибагливість у вирощуванні і красу. Ягоди містять велику кількість вітамінів, необхідних для здоров'я людини. Так як же виростити глід на своїй ділянці?
Інструкція
1
Глід абсолютно не вимогливий до грунту, тому його можна успішно вирощувати навіть там, де не можуть рости інші культури. Так як у цієї рослини добре розвинені коріння, це дає можливість не дбати про якість грунту, він зможе прижитися скрізь. Кущ светолюбив, але може виростати і в легкій півтіні. Вирощені плоди на світлі матимуть більш солодкий смак.
2
Якщо ви вирішили виростити не один кущ, а кілька для живої огорожі, дотримуйте відстані межу ними в один-три метри. Глибина посадкової ями - 60-70 сантиметрів, коренева шийка при цьому повинна знаходитися на рівні ґрунту. Бажана для вирощування глоду родюча і добре дренированная ґрунт, багатий вапном. Її можна підготувати з двох частин перегною, двох частин листової землі, однієї частини піску і однієї частини торфокомпосту. Додайте в яму п'ять кілограм вапна і 300 грам фосфоритного борошна.
3
Вологолюбні сорти глоду рекомендується поливати один раз на місяць, витрачаючи на одну рослину 10-12 літрів води. У посуху поливайте кущ два рази на місяць рівно в тому ж обсязі. Для засухостійких видів рослини, полив зовсім не потрібно (якщо дощі випадають в нормі).
4
Восени і навесні перекопуйте грунт на штик лопати, одночасно видаляючи бур'яни біля рослини. Після посадки мульчируйте пристовбурні кола торфом або землею шаром в три сантиметри. Глід не потребує додаткових підгодівлі, хоч і реагує на них вельми позитивно. Сигнал до їх здійснення - погіршення плодоношення і уповільнення росту.
5
Кущі глоду добре переносять обрізку, оскільки володіють здатністю швидкого росту пагонів. Видаляйте навесні хворі та сухі гілки за допомогою секатора. Якщо глід є у вашому випадку живоплотом, тоді допускається сильна обрізка до однієї третини довжини втечі. Щільно зростаючим кущам можна надати форму кулі, квадрата або піраміди.