Як замінити материнську плату.

Материнська плата - це одна з найголовніших деталей комп'ютера. Її періодично доводиться замінювати в процесі апгрейда або ремонту.
Вам знадобиться
  • хрестоподібна викрутка, комп'ютерні гвинти
Інструкція
1
Вимкніть електроживлення, що подається в системний блок комп'ютера. Переведіть тумблер живлення на задній стінці блоку в положення "Виключено". Витягніть провід живлення з розетки.
2
Відкрийте системний блок, знявши обидві бічні стінки, попередньо відкрутивши гвинти на них. Якщо у вас вертикальний корпус системного блоку, то зручно буде акуратно покласти його на бік на стіл, щоб був доступ до всіх внутрішніх пристроям.
3
Витягніть всі шлейфи подачі даних від жорстких дисків, приводів дисків (сідіроми) та інших пристроїв. Витягніть з материнської плати дроти, що подають на неї живлення від блоку живлення.
4
Для кожної планки пам'яті не забудьте розвести в сторони бічні ключі, що замикають планки в роз'ємах, потім витягніть планки пам'яті, намагаючись рівномірно витягувати їх, тримаючи обома руками за краї.
5
Торкніться металевим кінцем викрутки зовнішнього металевого корпусу системного блоку, щоб скинути можливо накопичився статичний заряд. Отвинтите гвинти, які кріплять відеокарту до задньої панелі системного блоку, розімкніть ключі, що тримають відеокарту, і витягніть її з роз'єму на материнській платі.
6
Витягніть дрібні проводочки, що подають живлення від материнської плати до лампочок на передній панелі системного блоку.
7
Материнська плата кріпиться до корпусу десятком гвинтів, знайдіть їх все і викрутити перед витяганням плати з комп'ютера. Потім витягніть материнську плату. Якщо потрібно, зніміть з неї кулер і радіатор процесора, а потім і сам процесор витягніть з сокета.
8
В іншу материнську плату вставте заздалегідь процесор, потім нанесіть на нього термопасту рівномірним шаром, зверху встановіть батарею радіатора і кулер. Цей процес досить трудомісткий, тому його зручніше проводити поза корпусу комп'ютера.
9
Покладіть материнську плату на заміну в корпус системного блоку, що лежить на боці. Роз'єми для додаткових пристроїв повинні опинитися внизу корпусу, процесор з кулером - ближче до блоку живлення.
10
Укрутите все гвинтики, що кріплять плату до стінки корпусу. Якщо сходяться не всі отвори в корпусі і платі - нічого страшного, скористайтеся тими, які збігаються.
11
Вставте планки оперативної пам'яті, стежте, щоб в роз'єми не потрапила пил або сторонні предмети. При вставці пам'яті починайте з самого першого роз'єму, вони марковані на самій платі номерами або дивіться схему в керівництві користувача. Зазвичай перший роз'єм - самий правий.
12
Вставте провід (а) живлення від блоку живлення у відповідні роз'єми. Вставте шлейфи пристроїв. Якщо роз'ємів більше, ніж пристроїв, що підключаються, знову-таки починайте з роз'ємів, маркованих першими.
13
Вставте відеокарту у відповідний роз'єм, прикрутите її задню панель з роз'ємами під зовнішні пристрої до стінки корпусу. Підключіть звуковий провід та провід живлення для системи охолодження відеокарти.
14
Підключіть тонкі проводки від лампочок системного блоку. Не завжди з першого разу можна вгадати правильну полярність для подачі живлення на ці лампочки.
15
Надійно прикрутивши всі внутрішні пристрої, підійміть системний блок у вертикальне положення, поставте на місце бічні стінки і підключіть харчування.
Зверніть увагу
Іноді, в невеликих корпусах (наприклад, small tower), для витягання материнської плати вам доведеться витягнути шлейфи і дроти живлення не тільки з самої плати, а й з пристроїв, так як стирчать дроти і шлейфи будуть заважати витягу. Все шлейфи й проведення витягуйте рівномірно, без ривків, і намагайтеся тягнути їх однаково по всій ширині.
При перевстановлення материнської плати зовсім необов'язково встановлювати заново операційну систему (ОС). Можна змінити материнську плату , залишивши повністю працездатну Windows і не витрачаючи час на установку нової ОС. Доведеться тільки заново встановити драйвера для деяких компонентів комп'ютера, а також змінити деякі настройки, але це все ж буде швидше, ніж установка нової операційної системи.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер;
  • материнська плата;
  • доступ в інтернет;
  • драйвера на чіпсет материнської плати;
  • драйвера на звукову і мережеву плати
Інструкція
1
Знайдіть в інтернеті і скачайте файл idedrivers.zip. Файл архівний, тому буде потрібно архіватор. Якщо архиватора у вас немає, скачайте і встановіть його. Розпакуйте весь вміст файлу в папку System32 Drivers. Буде запропоновано замінити вже існуючі файли з ідентичними іменами. Відмовтеся від цього повідомлення.
2
Скачайте і відкрийте файл під назвою Mergeide.reg. У вікні виберіть команду «Виконати». Цей файл додає до реєстру Windows інформацію про IDE контролерах.
3
Тепер можна сміливо міняти материнську плату на нову. Зробити це можна або самостійно, або в сервісному центрі. Після переустановки материнської плати включите комп'ютер. Стара версія Windows почне завантажуватися. Перший процес завантаження Windows може бути трохи тривалий, але надалі швидкість завантаження буде нормальна.
4
Тепер про драйвери, які перевстановлювати доведеться точно. З основних драйверів працюватимуть драйвера на відеокарту. Драйвера на чіпсет материнської плати, на звукову і на мережеву плати доведеться замінити. Диск з драйверами повинен йти в комплекті до материнської плати. Просто знайдіть на ньому потрібні драйвера і встановіть.
5
Якщо вам дісталася материнська плата без драйверів, вчинити потрібно так: правою кнопкою мишки натисніть по «Мій комп'ютер». Потім виберіть вкладку «Властивості», а в ній - «Диспетчер пристроїв». Натисніть по самому верхньому рядку (система) і виберіть команду «Оновити конфігурацію устаткування». Після проїдьте до рядка «Звукове обладнання», навпроти рядка натисніть по стрілочки. Відкриється меню дій із звуковою картою. Натисніть правою кнопкою мишки і виберіть команду «Оновити драйвера». Драйвера будуть оновлені через інтернет. Ту ж саму операцію виконайте з мережевим обладнанням.