Як знайти відносну атомну масу.

З 1961 року еталонної одиницею відносної атомної та молекулярної маси була прийнята 1/12 частина ізотопу вуглецю (названа вуглецевої одиницею). Таким чином, відносна атомна маса - це число, яке показує, у скільки разів абсолютна маса атома будь-якого хімічного елемента більше вуглецевої одиниці. Ну а маса самої вуглецевої одиниці дорівнює 1,66 * 10 в ступені -24 грам. Яким чином ви можете знайти відносну атомну масу?
Інструкція
1
Єдине, що вам знадобиться - Таблиця Менделєєва. У ній кожному елементу відведено строго певне місце - «клітка» або «осередок». В будь-якому осередку є інформація, що містить такі відомості: символ елемента, що складається з однієї або двох букв латинського алфавіту, порядковий (атомний) номер, що відповідає кількості протонів в ядрі атома і величиною його позитивного заряду, розподіл електронів по електронним рівням і подуровням. І є ще одна дуже важлива величина - та сама відносна атомна маса, яка вказує, у скільки разів атом цього елемента важче еталонної вуглецевої одиниці.
2
Розгляньте на конкретному прикладі. Візьміть лужної метал натрій, що розташовується в Таблиці Менделєєва під номером 11. Його відносна атомна маса, зазначена там - приблизно 22,99 а.е.м. (Атомних одиниць маси). Це значить, що кожен атом натрію важче вуглецевої одиниці, прийнятої за еталон порівняння, приблизно в 22, 99 рази. Округлено можна прийняти цю величину за 23. Отже, його маса дорівнює 23 * 1,66 * 10 в ступені -24 = 3,818 * 10 в ступені -23 грам. Або 3,818 * 10 в ступені -26 кг. Ви вирахували абсолютну масу атома натрію.
3
Але, зрозуміло, користуватися в розрахунках такими величинами вкрай незручно. Тому, як правило, користуються відносними атомними масами. А відносна атомна маса для того ж натрію дорівнює приблизно 22,99 а.е.м.
4
Для будь-якого елементу в Таблиці Менделєєва зазначена його відносна атомна маса. Якщо виникне необхідність, можна легко вирахувати і абсолютну атомну масу, помноживши величину відносної атомної маси на величину вуглецевої одиниці (1,66 * 10 в ступені -24 грам).