Як висадити ялину.

Їли, висаджені вздовж дороги або межі ділянки, виглядають дуже акуратно, закривають будинок від сторонніх очей взимку і влітку, значно покращують і озонують повітря. Незважаючи на велику поширеність цього дерева, воно досить погано приживаються при пересадці, тому, щоб висадити ялина, дуже важливо дотримуватися деяких правил.
Вам знадобиться
  • - саджанець або насіння ялини;
  • - земля;
  • - горщик;
  • - лопата;
  • - вода для поливу .
Інструкція
1
Якщо ви будете вирощувати ялини з насіння, дістаньте їх з шишки і замочіть на кілька днів у теплій воді. Потім підготуйте горщик, дренаж, насипте грунт для хвойних порід. Зробіть грунт самостійно (для цього візьміть 2 частини перегною і 1 частина піску) або купіть її в магазині. Найоптимальніший варіант - накопайте землі під ялинками в лісі. Посадіть насіння на глибину близько 1 см, більш глибока посадка не дозволить їм проклюнуться. Поставте в темне прохолодне місце, акуратно поливайте через піддон.
2
Висаджувати дерево починайте на другу весну. Якщо ви вирішили взяти ялина з лісу, вибирайте молоде деревце і викопуйте його з дуже великою грудкою землі. При покупці саджанця звертайте увагу на величину кореневої системи - життєрадісна верхівка при обрізаних коренях майже напевно загине. Наприклад, ялина заввишки 2 метри повинна володіти кореневою грудкою не менше 80 см, причому верхні 20 см повинні зберігатися разом з травою. Для того щоб посадити імпортну ялина, вибирайте міцні саджанці з упакованої кореневою системою, при цьому враховуйте, з якої країни вони були привезені. Їли з країн з м'яким кліматом перші роки треба вкривати від морозів.
3
Починайте висадку з кінця квітня да початку травня або в середині серпня - середині вересня, коли почнуться перші заморозки. Викопайте яму на 20-30 см глибше і на 15-20 см ширше земляного кома. Розпушіть дно на глибину не менше 10 см; якщо місце вологе, зробіть дренаж шаром 5-7 см з битої цегли.
4
Опустіть кореневий кому в яму. Зверніть увагу, що для хвойних дуже важливе збереження земляного кома навколо коренів, так як на коренях живуть гриби-сімбіоти, що допомагають засвоювати з грунту елементи живлення. Оголені корені для ялини - як відкрита рана, і чим довше вони будуть відкриті, тим менше шансів, що дерево приживеться.
5
Засипте поступово яму сумішшю торфу і землі (1: 1), втрамбовуючи кожен шар у напрямку до центру. Рясно полийте посадку, не шкодуйте води. Зробіть навколо пристволового кола «валик», щоб вода після поливу не втекла і залишилося простір для мульчі. Насипте поверх землі шар деревної тріски, тирси та інших мульчують матеріалів для захисту верхнього шару грунту від пересихання.
6
Перші 2-3 тижні дуже рясно поливайте ялина, змочуючи не тільки землю, а й крону. Якщо ваше дерево висаджено на пригріві, вкривайте його мішковиною або лутрасилом в спекотні години.
Корисна порада
Якщо земляний кому все-таки розвалився, збільшити шанси висадженої їли на виживання можна за допомогою стимуляторів коренеутворення. Обробіть перед посадкою коріння гетероауксином, гуматом або Корневин.