Як домогтися чогось свого від начальства. Як переконати директора.

Робота може бути коханою, а може і не дуже. І нерідко схилитися в ту чи іншу сторону змушують стосунки з керівником. Вміння домовлятися з начальством - важливий момент, який може допомогти завжди добиватися якихось своїх цілей, а крім того, знайти спокій і стабільність на робочому місці.
Інструкція
1
Заздалегідь обміркуйте те, чого хочете добитися. Сформулюйте фрази, при необхідності запишіть їх. Якщо ви будете висловлювати свої думки розпливчасто і неточно, то навряд чи досягнете результату. Зібраність, впевненість, рішучість, спокій - ті якості, які необхідно розбудити в собі, щоб здійснити задумане. Подібна лінія поведінки і вагомі аргументи допоможуть переконати керівника в крайньої необхідності того, про що ви просите (якщо ж у реченні є хоча б найменша користь для роботодавця, то вона стане вагомим плюсом). Також не забувайте про те, що навіть самий грізний начальник - звичайна людина. У нього є свої переваги і недоліки. А значить з ним цілком можна домовитися. І не варто проявляти зайвої боязкості. Правда і нахабство демонструвати не потрібно.
2
Чи не обрушуйте ваше прохання на начальника різко, без підготовки. Краще почати розмову після оголошення будь-яких хороших новин. Приємне повідомлення налаштує главу на позитив. А такий настрій буде вам «на руку». Якщо ж ніякого «сюрпризу» в запасі немає, то просто почніть розмову здалеку (відзначте хорошу погоду, запитаєте про здоров'я шефа або про його сім'ю, захоплення, зробіть йому комплімент). Але відступ не повинно перетворитися на порожню, безглузду балаканину. При цьому намагайтеся вибрати такий момент, коли звернення найбільш доречно. Приміром, після обідньої перерви або ближче до кінця робочого дня (зазвичай люди стають добрішими напередодні відпочинку або після нього).
3
Чи не відступайте. Поставте перед собою мету: неодмінно домогтися бажаного. Повертайтеся до потрібної теми знову і знову. Навіть якщо ви заробите собі репутацію вельми наполегливого (а може і настирного) людини, це не страшно. Якщо у вас є досвід роботи в даній організації, повага колективу, ваші заслуги важко піддати сумніву, то велика ймовірність того, що успіх буде досягнутий. При цьому необхідно зазначити: спочатку добре складаються відносини з керівництвом завжди стануть підмогою в багатьох питаннях. А ось конфлікт з начальством - необдуманий вчинок, який рано чи пізно може нашкодити вам і навіть, можливо, змусити змінити місце роботи.