Як визначити свій біоритм.

Поняття «біоритми» з'явилося в Стародавньому Китаї 3000 років тому. Біоритмами називають циклічні зміни типу і інтенсивності біологічних процесів. Розрізняють фізичний, емоційний, інтелектуальний та інтуїтивний біоритми. Фізичний відповідає за стан здоров'я, емоційний характеризує психічний стан, інтелектуальний відображає здатність аналізувати всілякі ситуації, інтуїтивний біоритм є показником підсвідомого сприйняття і інстинктів.
Вам знадобиться
  • - провести дослідження;
  • - пройти тест.
Інструкція
1
Вважається, що біоритми людини формуються з моменту народження, і змінити їх неможливо, але спробувати варто. Визначити біоритми по народженню можна по годинах. Люди, що народилися з 4 до 11 годин, як правило, є жайворонками. Ті, хто народився з 11 до 16 години та з 24 до 6 ранку, вважаються голубами. Сови народжуються в другій половині дня, з 16 до 24 годин.
2
Є кілька наукових способів визначення біоритмів. Вранці після пробудження порахуйте частоту серцебиття (С) і дихання (Д). Розділіть значення С на значення Д. У сов воно становить 2-3: 1, у жайворонків - 5-6: 1, а у голубів - 4: 1.
3
Виміряйте температуру. Протягом доби вона міняється на 1-1,3 градуса. Коли температура підвищується, потрібно братися за роботу, при її зниженні бажано відпочивати або спати. Вимірюйте температуру тіла кожні 2-3 години і визначте періоди максимальної працездатності і періоди, сприятливі для відпочинку. Приміром, жайворонків краще лягати спати до 22 години. У сов в цей час починається найактивніший період доби.
4
Візьміть градусник, ручку, лінійку та зошит у клітинку. Тест забере у вас три дні. Вимірюйте температуру кожні 3-4 години. Приміром, в 8, 12, 16, 20 і 24 години для отримання лінії змін температури. Або в 9, 12, 15, 18, 21, 24, 3 і 6 годин, щоб дізнатися тип біоритму. Обчисліть середні значення температури. Намалюйте графік. По вертикалі запишіть значення температури тіла, по горизонталі - час у годинах. Позначте результати змін, з'єднайте точки лінією і отримаєте криву.
5
Оцініть результат. Якщо біоритми здорові, крива буде у формі параболи, пік температури припаде на 12-12: 30 або 16-16: 30. Відрізки денних і нічних показників будуть приблизно однакові і займуть по 12 годин. Коливання температури тіла будуть не менше 0,5 оС, а температура не вийде на межі 37 градусів.
6
При порушенні біоритмів крива матиме два піки. Пік припадатиме на 20 годин. Зміна температури тіла буде менш 0,5оС, температура тіла буде вище 37 градусів. В такому випадку слід біоритми відновлювати. Більше відпочивайте, активно рухайтеся, перевірте здоров'я.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Q3Q6Ue4n5X8
Навряд чи вдасться знайти людину, яка б не відчував підйоми і спади настрою, працездатності, життєвого тонусу. Вчені вже давно з'ясували, що люди володіють біоритмами, певним чином змінюються з часом. Уміння визначити власні біоритми дозволяє грамотно розподіляти сили і досягати набагато більших успіхів у всіх сферах життя.
Вам знадобиться
  • - підключення до інтернету.
Інструкція
1
Скористайтеся одним з безкоштовних калькуляторів біоритмів, їх можна знайти в інтернеті. Найкраще випробуйте кілька калькуляторів і порівняйте їх результати. Виберіть той, який дає більш достовірні результати.
2
Для розрахунку біоритмів ви можете використовувати спеціальні програми. Такий варіант більш зручний, оскільки дозволяє розраховувати біоритми в будь-який час без підключення до інтернету. Різні варіанти таких програм теж можна знайти в інтернеті.
3
Незважаючи на зручність використання для розрахунку біоритмів онлайн-калькуляторів і готових програм, точність видаваних прогнозів може бути не надто висока. Проблема в тому, що всі люди досить різні, тому їх біоритми можуть досить сильно відрізнятися. Програми ж працюють за усередненим алгоритму, при цьому навіть найменше відміну в амплітуді біоритмів викликає серйозні спотворення.
4
Найнадійніший, хоча і вимагає терпіння і уважності, спосіб визначення біоритмів полягає в самостійної їх оцінці. Заведіть спеціальний зошит - «Щоденник біоритмів» - і відзначайте в ній щовечора перед сном ваше фізичне, емоційне, інтелектуальне стан. Можете додати ще один цікавий параметр - рівень удачі. Відзначайте за шкалою від +5 до -5. Для чистоти експерименту відзначайте дані приблизно протягом місяця, і тільки після цього побудуйте на їх підставі графіки.
5
Аналізуючи графіки, ви побачите, що їх амплітуда змінюється з певною періодичністю. Визначивши ці періоди, введіть їх в програму розрахунку біоритмів (знайдіть таку, яка дозволяє це робити). Тепер програма буде давати вам досить достовірні результати. Проте, з часом видаються програмою графіки і реальні біоритми можуть рассогласовиваться, тому корегуйте запроваджувані дані, виходячи з власних відчуттів. Найзручніше це робити по найбільшим і найменшим значенням графіка - «списам» і «ямам». Плануйте важливі справи на ті дні, коли потрібний вам ритм має максимальні показники.